Перші обмежувальні заходи щодо експорту оборонної продукції в Росію були запроваджені США
1 березня 2014 року. Бюро промисловості та безпеки (BIS, агенція Міністерства торгівлі США) призупинило ліцензування експорту і реекспорту в РФ товарів подвійного призначення. У березні ж було припинено ліцензування експорту товарів оборонного призначення.
У квітні 2014 Сполученими Штатами запроваджено додаткові обмежувальні заходи щодо експорту оборонної продукції в Росію, видані раніше експортні ліцензії на постачання високотехнологічних товарів в РФ анульовано. Крім того, Бюро промисловості та безпеки запровадило додаткові експортні обмеження щодо 13 російських компаній, які вже були у списку санкцій OFAC.
За час, що минув з початку російської агресії проти України, Бюро промисловості та безпеки неодноразово доповнювало список осіб (Entity List), щодо яких запроваджено експортні обмеження.
Наразі в цьому списку міститься
244 російські юридичні особи, з яких
154 є також й у списках SDN або SSI Управління по контролю за іноземними активами, а
90 – юрособи, яких немає у списках OFAC.
Наявність підприємства в Entity List означає обов'язковість отримання ліцензії на експорт, реекспорт та/або передачу (в країні):
- товарів із США;
- товарів, виготовлених в США;
- товарів, виготовлених за кордоном з певними компонентами чи технологіями США.
Таким підприємствам потрібно отримувати ліцензію на експорт на всі товари, навіть на ті, що не включені до Контрольного списку торгівлі та зазвичай не потребують ліцензії.
За існуючими правилами, BIS розглядає такі заявки на отримання ліцензії з презумпцією відмови.
В 2020 році США продовжують посилювати режим технологічних санкцій відносно Росії: поступово з'являється все більше загальних обмежень на експорт в РФ навіть тих товарів, які раніше не потребували ліцензування як такі, що передбачається використовувати виключно з цивільною метою: підшипники, напівпровідники, комп'ютери тощо. А з 29 жовтня 2020 запроваджено презумпцію відмови у видачі експортних ліцензій на постачання в РФ усіх товарів, які можуть використовуватися у військових цілях.
31 липня 2014 обмеження щодо експорту в Росію запровадив й Європейський Союз. Поряд з технологіями для нафтової промисловості, під обмеження потрапили озброєння та військова техніка, товари і технології подвійного призначення.