Ігор Поночовний: Кримчани не повинні боятись і вірити російській пропаганді, яка бреше, що “посадять всіх” після звільнення Криму. Цього не буде – ми демократична європейська країна

Сюжеты
Игорь Поночовный, руководитель прокуратуры АР Крым и города Севастополя Фото: ark.gp.gov.ua

Центр журналістських розслідувань продовжує серію інтерв’ю з очільниками територіальних громад, органів державної влади та правоохоронних органів, в компетенції яких знаходяться питання, пов’язані з тимчасово окупованими територіями півдня України та Криму. Керівник прокуратури АРК та міста Севастополя Ігор Поночовний розповів про те, що змінилось в роботі органу після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, як розслідуються «кримські справи» і кригу, що скресла у судах щодо них. А також дав розлогі роз’яснення щодо відповідальності громадян за колабораційні дії.  

Ігор Поночовний, керівник прокуратури АР Крим і міста Севастополя повідомив, що після повномасштабного вторгнення РФ в Україну кількістьь «кримських справ» особливо не зросла – розпочато  близько 55 кримінальних проваджень щодо вчинення воєнних злочинів проти цивільного населення півострова за ст. 438 Кримінального кодексу — порушення законів і звичаїв війни. 

«Водночас зросла кількість злочинів проти основ національної безпеки, оскільки після повномасштабного вторгнення ККУ було доповнено низкою нових статей, які передбачають відповідальність за колабораційну діяльність, за пропаганду війни. Відповідно злочинів, пов’язаних із колабораційною діяльністю, побільшало, оскільки нові призначення на адміністративні та інші посади в Криму вже кваліфікуються нами саме як колабораційна діяльність. Як і ведення господарської діяльності з окупантом, передача матеріальних ресурсів».

Ігор Поночовний також дав розлогі відповіді на питання, які хвилюють мешканців окупованих територій Криму і півдня:

Матеріал створений за підтримки Ради Європи. Погляди, викладені в ньому, є відповідальністю його авторів і можуть не співпадати з офіційною політикою Ради Європи.