Повного відключення електромережі – блекауту – в Києві в разі нових російських обстрілів не можна виключати. В залежності від ситуації відновлення електрики може зайняти як і годину, так і більше.
Під час морозів це може призвести до евакуації, повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі телемарафону.
За словами Сахарука, блекаут може статися лише у тому випадку, коли автоматика без попередження буде вимикати систему.
«Блекаут – це тоді, коли є критичне перевантаження і критичний незбіг попиту електроенергії на її пропозицію, яка забезпечується шляхом передавання її від об’єктів генерації до точок споживання», – пояснює він.
Простими словами, коли відбувається таке перевантаження, то це можна порівняти з випадком, що й у квартирі – «пробка вимикається».
«Тобто автоматика спрацьовує і вимикає споживачів, від’єднує їх від мережі, щоб вона не перегоріла», – зазначає Сахарук.
При цьому виконавчий директор ДТЕК нагадав, що точкові блекаути вже траплялися у деяких містах. Наприклад, у Харкові під час обстрілів.
«Київ і область – якщо будуть нові обстріли, то виключати таке вимкнення автоматики не можна. Таке може трапитися, система для цього спеціально побудована і вмонтовані системи захисту. Питання не в тому – вимкнеться система чи ні, а в тому скільки часу потрібно буде для того, щоб включити систему після блекауту», – звертає увагу Сахарук.
Якщо спрацює автоматика і буде джерело живлення, яке дасть можливість заживити м. Київ, то це питання однієї години (коли система розвернеться).
Однак, як пояснює Сахарук, якщо не буде цього джерела живлення і його треба буде надавати через відновлення підстанції чи лінії, це вже не година.
«Особливо якщо температура за вікном буде «мінусова». Тобто це питання опалення. В цьому випадку, по-перше, не можна повернути світло через брак джерела живлення і на це треба багато годин, а на вулиці холодно, тож в такому разі можуть ставитися питання про евакуацію певної частини населення», – зазначив Сахарук.
Як повідомлялось, вранці 31 жовтня підрозділи протиповітряної оборони ЗС України збили 44 з понад 50 крилатих ракет, якими російські війська атакували територію України.
24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter