Війна

Сьогодні 400-й день опору України повномасштабному вторгненню військ Росії. Військові РФ вчиняють тисячі воєнних злочинів, злочинів проти людяності та терактів по всій території України. Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії...

Читати далі

На тлі постійних російських військових втрат на фронті і прихованої мобілізації в РФ окупанти на Запоріжжі вигадують справжні жахи про мобілізацію на підконтрольній Україні території. Заявляють про роздачу повісток в меседжерах, та можливість отримати відстрочку від служби, при повідомленні воєнкомату даних про трьох ухилянтів.

Російські окупанти розграбували приватний медичний центр «Богдан» у Новій Каховці. Також вони почали незаконну «інвентаризацію» майна інших приватних клінік на окупованій частині Херсонщини.

Напередодні 23 лютого цього року в селі Зелений Під окупованого Каховського району на Херсонщині загарбники урочисто відкрили знесений колись пам’ятник Владіміру Лєніну, одному з організаторів жовтневого перевороту в Росії 1917 року. За надану допомогу у відновленні радянського монумента гауляйтерка села Ольга Бигар подякувала керівнику і співвласнику місцевого ТОВ «Агро-бізнес плюс»...

Офіційна назва створеного гауляйтером Криму Сергієм Аксеновим так званого батальйону «Ливадия», до складу якого входить «розвідувально- штурмовий підрозділ «Конвой»,  — 30-й загін БАРС «Ливадия». Доступ в зону бойових дій  резервістів  БАРС-30 забезпечує 150-та Ідрицько-Берлінська мотострілецька дивізія, що дислокується в Ростовській області.

Росіяни «вписують» тимчасово окуповані території України в російську систему державного управління. Найшвидше загарбники вибудовують силові структури. За рік на частині Запорізької області повністю сформована система окупаційної служби виконання покарань - від тюрем для мешканців окупованих територій до бази відпочинку для тюремників. Керувати підрозділами прислали кримських і краснодарських «спеціалістів».

Британська розвідка вказує, що Росія планує розпочати велику кампанію з мобілізації додаткових 400 тисяч військовослужбовців, але хоче представити це як нібито набір добровольців.

Міносвіти Росії надало перелік закладів вищої освіти, розташованих на окупованих територіях України, які з 2023 року можуть видавати диплом російського зразка. Серед них і два навчальних заклади з тимчасово окупованої Запоріжчини, що діють на базі віджатого майна українських вишів.

Замість кримського зрадника Олександра Фасуляка «Управлением федеральной службы исполнения наказаний по Запорожской области» (УФСИН) керуватиме начальник із російської Самари Євгєній Заярко. Менш ніж за чотири місяці перебування на «посаді» Фасуляк встиг вкрасти для своїх російських кураторів базу відпочинку на узбережжі Азовського моря.

Сьогодні 399-й день опору України повномасштабному вторгненню військ Росії. Військові РФ вчиняють тисячі воєнних злочинів, злочинів проти людяності та терактів по всій території України. Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine