Донбас

Один військовослужбовець збройних сил загинув у результаті ворожого обстрілу на Донбасі 30 березня, ще троє упродовж дня отримали поранення. Читати далі

Кабінет міністрів буде пропонувати ввести гуманітарні конвої із засобами захисту від коронавіруса, а також просити Міжнародний комітет Червоного Хреста, гуманітарні місії ООН та інші міжнародні організації про допомогу для жителів окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Бойовики продовжують відмовляти громадянам у перетині лінії розмежування на Донбасі, навіть якщо у них є важливі життєві обставини для цього: важкі хвороби батьків, смерть рідних та необхідність возз’єднання сімей. При цьому українські прикордонники дають їм можливість перетнути тимчасово закриті КПВВ.

В штабі Операції об'єднаних сил роз'яснили, хто може потрапити в зону ООС на Донбасі, до якої з 28 березня обмежений в’їзд з інших областей України для протидії розповсюдження коронавірусу COVID-19.

Зранку 28 березня з метою протидії поширенню коронавірусу буде обмежений в’їзд до зони проведення Операції об'єднаних сил (ООС) з Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей. В'їжджати в район ООС зможе тільки транспорт, який здійснює логістичне життєдіяльності регіону.

Внутрішньо переміщеним особам (ВПО) на період карантину та ще місяць після його завершення не потрібно проходити ідентифікацію в «Ощадбанку», пенсії і соцвиплати безперешкодно надходять на рахунки, операції по картах не блокують.

Бойовики не пропускають через лінію розмежування навіть людей з реєстрацією на окупованому Донбасі, які повертаються додому з підконтрольної українському уряду території. Хоча українські прикордонники дають їм можливість перетнути тимчасово закриті КПВВ за наявності критично важливих життєвих обставин.

У так званих «ДНР» і «ЛНР» дуже складна ситуація з поширенням коронавирусной інфекції в зв'язку з чим чиновники окупаційних адміністрацій почали вивозити свої родини в Росію через неконтрольовану Україною ділянку україно-російського кордону. При цьому керівники ОРДЛО заявляють, що випадків зараження коронавірусом у них немає.

На Донбасі за минулу добу в зоні проведення Операції об'єднаних сил (ООС) внаслідок обстрілів російських найманців поранення отримали двоє українських бійців.

У міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України пояснили, які саме гуманітарні обставини дають підстави на перетин громадянами тимчасово закритих КПВВ на Донбасі.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine