Крим

Заарештований в окупованому Криму за сфабрикованим ФСБ обвинуваченням в нібито підготовці теракту український активіст Олег Приходько, якому 21 листопада виповнився 61 рік, утримується в спецблоці СІЗО Сімферополя. Читати далі

У незаконно засудженого в окупованому Криму у «справі диверсантів» севастопольця Володимира Дудки значно погіршився стан здоров'я після етапування з Москви до Сімферополя. У нього знову проявилися хронічні болі в області живота, а також підвищений артеріальний тиск.

За час окупації Криму президент РФ Володимир Путін призначив «суддями» на півострові 463 людини. З них 312 - громадяни України, більшість яких до окупації були суддями або працювали в системі юстиції. Крім того, ще мінімум 97 кримських «суддів» - це громадяни РФ.

В окупованому Криму «Євпаторійський міський суд» ухвалив знести дерев'яний храм Православної церкви України, будівництво якого було розпочато ще до окупації півострова Росією в 2014 році.

Предстоятель Православної церкви України, митрополит Епіфаній закликав Кабінет міністрів України ухвалити рішення щодо права власності на приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі, який у Кримської єпархії ПЦУ забирають окупанти.

Незаконно засуджених в окупованому Криму у «справі диверсантів» севастопольців Олексія Бессарабова і Володимира Дудку доставили етапом з Москви, де Верховний суд РФ розглядав їх апеляційні скарги, в СІЗО Сімферополя. Адвокати політв'язнів готують касацію на «вирок».

В окупованому Криму вже є проблеми із захистом особистих даних користувачів. Після вступу в силу в Росії 1 листопада закону про ізоляцію рунета ситуація на півострові буде тільки погіршуватися.

«Верховний суд» окупованого Криму відхилив апеляційні скарги захисту і залишив під арештом шістьох фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» Айдера Джеппарова, Ризу Омерова, Енвера Омерова, Руслана Нагаєва, Ленура Халілова і Ескендера Сулейманова. Вони будуть знаходитися в СІЗО до 5 лютого.

Заява Ксенії Собчак в одному з інтерв'ю, що «Крим має бути повернутий Україні», перевірить прокуратура РФ.

Режимні зони тимчасових контрольних пунктів «Чонгар» та «Каланчак» на адмінкордоні з окупованим Кримом відкрили після реконструкції.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine