Крим

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про тимчасові обмежувальні заходи щодо перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та виїзду з неї. Читати далі

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль допускає можливість поставок прісної води з материкової частини України в окупований Крим у разі «гуманітарної катастрофи» на півострові. При цьому він сказав, що Україна не буде постачати воду «окупантам, окупаційним військам, для потреб військових баз».

7 серпня в клінічній лікарні імені М. О. Семашка в Сімферополі помер активіст кримськотатарського національного руху, член Меджлісу кримських татар Алі Хамзін. Крім того, у віці 76 років помер ветеран кримськотатарського національного руху, делегат Курултаю, член Меджлісу кримських татар Мамеди Чобанов.

Об’єднана гірничо-хімічна компанія відтворює схему з постачання українського ільменіту через Туреччину для розташованого в  окупованому Росією Криму заводу «Кримський титан», що належить олігарху Дмитру Фірташу. Ільменіт в ОГХК для кримських поставок придбала невідома на ринку компанія з Німеччини.

Міністерство фінансів Росії запропонувало скоротити витрати бюджету на розвиток окупованого Криму в наступні два роки на загальну суму в 17,6 мільярда рублів. Йдеться про урізання фінансування держпрограми «Соціально-економічний розвиток Криму і Севастополя» в 2021-2022 рр.

У МЗС України вже завершили роботу над своєю частиною стратегії деокупацію Криму, а також провели консультації з Міністерством реінтеграції і тимчасово окупованих територій України. Зараз готують загальний документ зі стратегії деокупації для передачі до Ради національної безпеки і оборони України.

Міністерство закордонних справ Панами пообіцяло суворо контролювати незаконний захід кораблів під панамським прапором в порти окупованого Криму. Проти порушників збираються використовувати санкції.

Рішення Верховного суду РФ залишити в силі постанову про виселення громади Православної церкви України з Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в Сімферополі означає, що в окупованому Криму більше не буде української церкви.

Міністерство закордонних справ України засуджує виселення громади Православної Церкви України з Кафедрального собору святих рівноапостольних князів Володимира і Ольги в окупованому Сімферополі.

У Криму 5 серпня стало відомо про смерть 95-річного кримськотатарського активіста Ільяса Джалілова.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine