Крим

У Росії Апеляційний військовий суд міста Власіха (Московська область) залишив без змін незаконний вирок кримському художнику Богдану Зіз, якого у червні Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив до...

Читати далі

За публічного обвинувачення прокуратури АРК та м.Севастополя заочні вироки отримали ще троє «суддів» з окупованого Криму. За інформацією Центру журналістських розслідувань, визнані винними у державній зраді та засуджені до 12 років позбавлення волі Охота Яніна Валеріївна, Кузнєцова Олена та Абеляшев Олександр Віталійович, який причетний до переслідування колишнього політв'язня Володимира Балуха.

Російські силовики відпустили затриманих 26 вересня в окупованому Криму Арсена Джеппарова та Еміля Назарбекова після опитування в Центрі протидії екстремізму (Центр «Е») у Сімферополі.

Після довготривалої хвороби в окупованому Криму помер відомий історик, письменник Олекса Гайворонський. Все життя він присвятив вивченню історії кримських татар, яку знав досконало. Гайворонського вважають одним із найкращих знавців історії Кримського ханства та Золотої Орди.

В окупованому Криму в селі Краснокам'янка в районі Ялти силовики затримали та відвезли у невідомому напрямку двох кримських татар - Еміля Назарбекова, чоловіка сестри політв'язня Рефата Алімова, та політв'язня Арсена Джеппарова, який навесні цього року вийшов з російської колонії, де провів сім років.

Прокуратура АРК та міста Севастополя підозрює у колабораційної діяльності ще 10 кримських посадовців, які співпрацюють з РФ.

Чорноморський флот РФ після низки успішних українських ударів вже не зможе мати у Чорному морі такий контроль, як раніше. Ці атаки були більш руйнівними та скоординованими, ніж до цього часу під час війни. Таким чином, здатність РФ надалі блокувати українські порти, ймовірно, зменшиться.

Сили спеціальних операцій ЗСУ заявляють, що в результаті ураження штабу Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі знищені 34 офіцери. Також ССО назвали кількість знищених окупантів під час атаки на два російські кораблі на судноремонтному заводі у Севастополі вночі 13 вересня.

Зранку 23 вересня в окупованому Севастополі знову чули звуки вибухів.

До влучного удару ракетного удару Повітряних Сил ЗСУ по штабу Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі 22 вересня призвела вдала операція Сил спеціальних операцій ЗСУ.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine