Повідомили про підозру бізнесмену Дунаєву, який скористався окупацією і віджав мелітопольський завод «БІОЛ» у колишнього компаньйона

Новини
Віджатий завод «БІОЛ» у Мелітополі, фото: скрін відео окупаційного медіа, та Олег Дунаев, фото: ria-m.tv. Колаж: investigator.org.ua

СБУ повідомила про підозру за провадження господарської діяльності у взаємодії з незаконними органами влади підприємцю Олегу Дунаєву, який скористався повномасштабним вторгненням Росії та за підтримки окупантів віджав розташоване в Мелітополі підприємство «БІОЛ» у свого колишнього компаньйона.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на текст підозри, опублікованої на сайті Офісу генерального прокурора

Завод «БІОЛ», який під однойменною торговою маркою випускав досить популярний в Україні литий посуд з алюмінію та чавуну, знаходиться в Мелітополі. Після окупації ТОВ «Торговий дім «Біол» фактично припинило свою діяльність, а його власниця Олена Шостак та директор Олег Шостак разом з іншими керівниками виїхали з тимчасово окупованої території.

При цьому, весь майновий комплекс та матеріально-технічна база підприємства включаючи транспортні засоби, виробничі потужності, обладнання, документація, сировина та готова продукція тощо, залишилися на території підприємства.

Цим, за даними правоохоронців, скористався колишній компаньйон Олега Шостака Олег Дунаєв. 

До 2018 року вони разом керували ТОВ «Біол», а потім через майновий спір розійшлися. ТОВ «Біол» розпочало процедуру банкрутства. Олег Шостак лишився в Мелітополі – керувати новоствореним ТОВ «Торговий дім «Біол». А Дунаєв виїхав до РФ, де в Білгородській області заснував та керував «ООО «Юго-западная торговая компания», яке виготовляло аналогічну продукцію.

А коли російські війська окупували Мелітополь, Олег Дунаєв прибув до міста, як зазначено в підозрі, «скориставшись військовою окупацією … та маючи сталі зв’язки з представниками окупаційної адміністрації держави-агресора…, з метою налагодження роботи майнового комплексу ТОВ «Торговий дім «Біол» та подальшого провадження господарської діяльності за рахунок його виробничих потужностей у взаємодії з незаконними органами влади…».

Директором підприємства призначено Олександра Шатохіна, який в 2021 році зареєстрував в Мелітополі ФОП з вантажних перевезень.

Віджате виробництво було запущено наприкінці травня 2022 року. Продавали сковорідки та казанки на ТОТ України та в РФ під маркою збанкрутілого ТОВ «БІОЛ».

Продукція віджатого заводу «БІОЛ» у Мелітополі, фото: скрін відео окупаційного медіа

За інформацією «КібОrg», продукцію «БІОЛ» пропонували постачати армії РФ, а триста казанів «Турист», ймовірно вироблених ще до вторгнення, окупаційне керівництво завода було готове передати російським військовим на безоплатній основі. 

Підозру Олег Дунаєв отримав за ч.4 ст 111-1 УК України: провадження господарської діяльності у взаємодії з незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, за попередньою змовою групою осіб.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 5 років.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter