Оточення Порошенко заробило сотні мільйонів на продажу контрабанди «Укроборонпрому» – розслідування

Команда журналістських розслідувань Bihus.Info опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в «Укроборонопромі», до якого, згідно їх розслідування, причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка.

У розслідуванні йдеться, що син першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського Ігор, його друг і безнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза з 2016 року продавали українським оборонним підприємствам запчастини для військової техніки з націнкою до 300%. Товар вони завозили з території РФ контрабандним шляхом або ж купували на складах військових частин в Україні, передає Центр журналістських розслідувань.

З 2016 року їх компанія «Оптимумспецдеталь» перебувала в привілейованому становищі. Вона отримала від оборонних підприємств понад 90 мільйонів гривень. Через фірму-прокладку «Ренал» організатори «схеми» провели ще 85 мільйонів. Крім того, Жуков і Гладковський-молодший, як стверджують автори розслідування, використовували в якості «прокладки» підприємство Порошенка «Кузня на Рибальському» (колишня «Ленінська кузня»), «прогнавши» крізь неї 70 мільйонів гривень від угоди з Київським бронетанковим заводом.

За даними розслідування, Жуков, Рогоза і Гладковський-молодший, отримали від «Укрооборонпрому» не менше 250 мільйонів. Проте в листуванні Рогоза згадує вдвічі більшу суму.

Отримані від оборудок кошти учасники «схеми» переводили в готівку в конвертаційних центрах, частина грошей йшла на «відкати» посадовим особам «Укроборонпрому» і хабарі співробітникам слідчих органів.

Автори матеріалу стверджують, що до корупційних оборудок причетні Олег Гладковський, екс-керівник «Укрспецекпорту» і голова «Укроборонпрому» Павло Букін, директори підприємств та інші посадові особи держконцерну.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine