Міносвіти розробило «дорожні карти» для абітурієнтів з Криму і Донбасу

Міністерство освіти і науки України спільно з Фондом «Відкрита політика» розробили «дорожні карти» для абітурієнтів з окупованих Криму і Донбасу, в яких зазначена докладна інформація, як і коли вони можуть вступити в заклади вищої освіти (ЗВО) України.

Фото: mon.gov.ua

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію сайту Міносвіти.

Інструкції розміщені на сайті міністерства в розділі «Жителям Криму і Донбасу/Вступникам 2018».

Вступ за спрощеною процедурою через освітні центри «Крим – Україна» та «Донбас – Україна» передбачає, що абітурієнту не обов’язково складати ЗНО, мати при собі паспорт або атестат про загальну середню освіту державного зразка. Достатньо подати до 20 липня (до 18.00) заяву та заповнити освітню декларацію в освітніх центрах, які розпочнуть свою роботу вже з 4 червня.

З переліком освітніх центрів можна ознайомитися за посиланнями: ОЦ «Крим-Україна» та ОЦ «Донбас-Україна».

«Розроблені інструкції містять ключові дати щодо подачі документів, проведення вступних іспитів, зарахування, а також перелік необхідних документів та алгоритм дій, які має виконати вступник. Крім того, в них можна знайти інформацію про те, як отримати атестат про загальну середню освіту та вступити до вишу за звичайною процедурою, склавши ЗНО», – повідомили в Міносвіти.

Також працює «гаряча лінія», за якою можна отримати консультацію з питань вступу.

У міністерстві нагадали, що в 2018 році для вступу абітурієнтів з окупованого Криму в українські вузи за спрощеною процедурою будуть діяти 35 освітніх центрів «Крим-Україна», які організовані на базі 35 вищих навчальних закладів в різних регіонах України – в Дніпрі, Львові, Києві, Харкові , Херсоні, а також Запорізькій, Одеській і Миколаївській областях. Через ці центри абітурієнти з Криму можуть вступати до вузів материкової України за спрощеною процедурою – без здачі ЗНО.

У міністерстві також відзначили, що в 2017 році за консультацією до освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» звернулося майже 5 тис вступників. До українських вишів вступили через освітні центри – 1 550 осіб, що на третину більше ніж в 2016 році.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine