Відомий терорист Георгій Кальонов отримав підозру за участь у створенні незаконного «комітету спасіння Херсонщини» на самому початку окупації

Новини
Георгій Кальонов, колаборант. Фото з соцмереж

Подільська окружна прокуратура міста Києва заочно повідомила про підозру в колабораційній діяльності 65-річному Георгію Кальонову, уродженцю Свердловської області РФ, мешканцю села Приморське Бехтерської громади Херсонщини. Йому інкримінують активну участь у створенні в березні 2022 року першого окупаційного органу влади – «комитета спасения Херсонщины «За мир и порядок». Усі учасники цього комітету невдовзі стали найвідомішими колаборантами області і отримали найвищі можливі посади від загарбників.

Про це з посиланням на текст підозри повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Слідчі встановили, що Георгій Кальонов на початку окупації Херсона прибув до міста і взяв активну участь у створенні першого окупаційного органу влади – «комитета спасения Херсонщины «За мир и порядок». На засіданні цього комітету 16 березня 2022 року Кальонов підтримав запропонованого учасниками голову і секретаря.

За цей злочин Георгію Кальонову заочно повідомили про підозру в колабораційній діяльності за ч. 6 ст. 111-1 КК України. Санкція статті передбачає покарання позбавленням волі на строк від 10 до 12 років.

Учасниками засідання окупаційного комітету «За мир и порядок» тоді стали: ексмер Херсона, нинішній гауляйтер Херсонщини Володимир Сальдо і інші знані колаборанти Кирило Стремоусов, Дмитро Савлученко, Сергій Черевко, Ігор Семенчев і Тетяна Кузьміч.

Кирило Стремоусов (у центрі) проводить засідання «комітету порятунку Херсонщини «За мир та порядок» Фото: скріншот відео

Георгій Кальонов відомий тим, що колись очолював Херсонську обласну організацію маргінальної партії «Русское единство» і оголошувався СБУ у розшук за підозрою у створенні терористичної організації. Він забезпечував зброєю та вибухівкою бойовиків окупованих територій Донецької і Луганської областей, організовував проросійські мітинги в Херсоні.  

Георгій Кальонов має близькі зв’язки із окупаційним «головою Криму» Сергієм Аксеновим, був куратором ринків в АР Крим і належав до негласного агентурного апарату ФСБ РФ.

Син Георгія Кальонова Дмитро був адвокатом колаборантки Тетяни Кузьміч, яка отримувала підозру в державній зраді ще до повномасштабного вторгнення РФ в Україну. В березні 2022 року Дмитро Кальонов записав відеозвернення до свого батька з проханням припинити мріяти про «Херсонську народну республіку» і забути про свою любов до Владіміра Путіна.

Як повідомляв ЦЖР, після реорганізації окупаційного міністерства туризму Херсонщини в міністерство курортів і туризму очолювати його загарбники залишили росіянина Сєргєя Ґрішина. Колись він був військовим, оперативником міліції і працював у нафтовій компанії в РФ, а у 2011 році перебрався на Херсонщину, де відкрив комплекс відпочинку у курортному Залізному Порту і зайнявся виробництвом пива.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter