Велика Британія оголосила про запровадження нових санкцій до РФ. Під обмеження потрапили три фізичних та три юридичних особи, які причетні до кампанії з дезінформації, спрямованої проти України.
Про це повідомляється на сайті британського уряду.
Санкції застосовані до Агентства соціального дизайну (SDA), яке, як раніше виявили журналісти Sueddeutsche Zeitung та телеканалів NDR і WDR, отримує гроші від Кремля та просуває його пропаганду на Заході. Головним інструментом агентства є поширення фейків і мемів у соцмережах, насамперед Facebook, Twitter і Telegram, а також генерування відповідних коментарів до них.
“Цього року SDA також спробувала підбурити протести в півдюжині європейських країн. Однак, незважаючи на те, що росіяни вливають гроші в діяльність цих зловмисних організацій, їхня брехня постійно бореться в Інтернеті, боти та фейкові сайти мають обмежену взаємодію. Це змусило SDA розглянути можливість купівлі переглядів у соціальних мережах”, – повідомляється на сайті британського уряду.
Також Велика Британфія ввела обмеження до групи компаній “Структура”, яка повʼязана з Агенством соціального дизайну, автономної некомерційної організації “Диалог”, і їхніх керівників: Іллі Гамбашидзе, Ніколая Тупікіна та Андрєя Перла.
Вони, за даними британського уряду, вони причетні до дезінформаційної операції Росії під назвою Doppleganger (“Двійник”), у межах якої клони реальних сайтів і сторінок у соцмережах подаються як достовірні джерела інформації.
“Ця брехлива тактика спрямована на те, щоб замаскувати правду про незаконне вторгнення Росії в Україну та відвернути увагу від справжньої природи війни. Їхні таємні дії є частиною скоординованої спроби використання оманливих інформаційних операцій для підриву демократії заради досягнення своїх цілей”, – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо:
- Рада Європейського союзу встановила нові рамки для запровадження обмежувальних заходів у відповідь на дії Росії, націлені на дестабілізацію за кордоном.
- Сполучені Штати Америки оголосили новий санкційний пакет щодо Росії, куди включили низку пропагандистських ЗМІ та їхній менеджмент, зокрема: РИА Новости, RT, Ruptly, Sputnik, а також хакерське угруповання RaHDit через втручання в президентські вибори 2024 року. До списку також включили автономну некомерційну організацію “Диалог”, пов’язану з російською операцією впливу “Двійник”, її дочірньої організації АНО “Диалог Регионы”, а також керівників обох цих компаній Владіміра Табака.