Національне антикорупційне бюро 10 листопада прийшло з обшуками до друга президента та співвласника студії «Квартал 95» Тимура Міндіча.
Про це пише «Українська правда» з посиланням на джерела.
За даними видання, обшук відбувається у Києві. Щоправда, сам Міндіч, начебто втік з України незадовго до обшуків.
«Міндіч втік з країни вночі, за кілька годин до обшуків», – зазначив співрозмовник УП.
У жовтні народний депутат з фракції «Голос» Ярослав Железняк опублікував розслідування, згідно з яким бізнесмен Тімур Міндіч, який вибудував свою алмазну імперію на базі колишніх активів олігарха Ігоря Коломойського, донедавна також мав аналогічний бізнес у Росії. Лише за 2024 рік він сплатив до бюджету РФ близько 500 тисяч доларів податків та зборів.
Однак навіть після виходу його з компанії у грудні 2024 року в російській «дочці» відбуваються ті ж процеси, що й в українській компанії – вона запустила проєкти у військовій галузі та планує працювати на російський ВПК.
Вже у листопаді Железняк повідомив, що діяльність Міндіча розслідує СБУ через його алмазний бізнес у Росії. Зокрема, згідно з відповіддю Служби безпеки на запит депутата, справу щодо Міндіча зареєстрували за статтею 111-2 Кримінального кодексу України, тобто пособництво державі-агресору.
- Бізнесмен та співвласник “Квартал 95” Тімур Міндіч може стати фігурантом розслідування ФБР щодо відмивання коштів на Одеському припортовому заводі. Справа пов’язана з колишнім співвласником ОПЗ та українськими правоохоронними органами.
