Детектив НАБУ Руслан Магамедрасулов, якого в липні затримала СБУ, документував осіб, причетних до схем в корупції, викритих Бюро в рамках операції «Мідас».
Про це заявило НАБУ у відповіді на запит адвокатки Олени Щербан.
В документі, який опублікував голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін, за підписом керівник підрозділу детективів НАБУ Олександра Абакумова значиться, що «керівник Четвертого підрозділу детективів Четвертого Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Магамедрасулов Р.С. здійснював документування осіб, причетних до злочинної схеми, виявленої підчас операції з викриття корупції у сфері енергетики під назвою «Мідас».
Шабунін у свою чергу зазначив, що «саме через це Кравченко і політичне СБУ кинули НАБУшника в СІЗО». Та додав, що президент Володимир Зеленський погодив це затримання.
Водночас активіст зазначив, що впродовж кількох місяців журналісти постійно запитували Магамедрасулова чи правда, що він документував Міндіча, однак той жодного разу не підтвердив цього, аби не ставити під ризик розслідування.
«Людина очевидно незаконно і несправедливо лишалася за ґратами, і не захищала себе, щоб не зірвати операцію. Це вірність цінностям (і відданість справі) НАБУшника, за які Зеленський тримає його за ґратами. А тепер порівняйте з цінностями друзів Зеленського, які вся країна почула, дякуючи Магамедрасулову», – резюмував Шабунін.
Нагадаємо:
- 10 листопада 2025 року НАБУ та САП провели масштабну операцію «Мідас» з метою викриття корупції у сфері енергетики на вищому рівні. Основним напрямком діяльності злочинної організації було систематичне отримання неправомірної вигоди від контрагентів НАЕК «Енергоатом» в розмірі від 10% до 15% від вартості контрактів. НАБУ і САП оприлюднили частину аудіозаписів із розслідування. Серед фігурантів справи – близький друг президента та відомий бізнесмен Тімур Міндіч, ексміністр енергетики, нині міністр юстиції Герман Галущенко, ексрадник міністра енергетики та інші.
- НАБУ та САП викрили діяльність злочинної організації, до складу якої входили чинні та колишні посадовці енергетичної сфери, відомий у медіа бізнесмен, інші особи. Антикорупційні органи повідомили про підозри семи особам в участі у масштабній корупційній схемі в енергетиці, затримали п’ятьох.
- Підозри отримали бізнесмен, співзасновник студії «Квартал-95» Тимур Міндіч (на плівках НАБУ кодове ім’я «Карлсон»), ексрадник міністра енергетики Ігор Миронюк («Рокет»), виконавчий директор з безпеки «Енергоатому» Дмитро Басов («Тенор») і ще четверо «працівників» так званого «бек-офісу з легалізації коштів»: серед них Олександр Цукерман («Шугармен»), Ігор Фурсенко («Рьошик»), Леся Устименко і Людмила Зоріна.

