Освітніми центрами «Крим–Україна» встановлено терміни вступної кампанії для кримчан

В цьому році для абітурієнтів з окупованого Криму, що бажають вступити до навчальних закладів на території материкової України, освітні центри «Крим – Україна» почнуть свою роботу з 3 червня.

Фото: investigator.org.ua

Про це кореспонденту Центра журналістських розслідувань розповіла начальник головного управління вищої освіти Міністерства освіти і науки Світлана Кретович.

«Центри працюватимуть з 3 червня до 26 вересня. До 19 липня майбутнім студентам потрібно подати документи, якщо вони хочуть навчатися за кошти з державного бюджету. Саме 19 липня ми встановили також термін вступних випробувань. Мова йде про те, що якщо дитина звернеться навіть 19 числа, наші центри нададуть їй можливість за один день пройти практично всю вступну кампанію», – каже вона.

Світлана Кретович, начальник головного управління вищої освіти Міністерства освіти і науки фото: investigator.org.ua

Прийом документів буде тривати й після цього терміну, але в подальшому абітурієнт зуміє поступити тільки на контракт.

В вересні, після фінішу загальнодержавної вступної кампанії, абітурієнти з Криму можуть розраховувати на додаткові бюджетні місця у вищах за рахунок невикористаних квот державного замовлення за окремими спеціальностями.

«Якщо діти з Криму не встигли або не змогли скласти ЗНО для вступу, це не потрібно. Цим абітурієнтам буде достатньо скласти іспити державної підсумкової атестації з української мови та історії України», – підсумувала Кретович.

 • В Україні Зовнішнє незалежне оцінювання – іспити, які повинні здати всі випускники шкіл, почнеться 21 травня з іспиту з математики і завершиться 13 червня з тестом з хімії. Всього оцінювання в цьому році пройде з 11 предметів.
 • Пройти тестування в 2019 році можна буде максимум з чотирьох предметів.
 • Графік ЗНО:
  математика – тестування пройде 21 травня
  українська мова та література – 23 травня
  іспанська, німецька, французька мови – 27 травня
  англійську мову – 28 травня
  фізика – 30 травень
  історія України – 4 червня
  біологія – 6 червня
  географія – 11 червень
  хімія – 13 червень
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine