Вчителі на тимчасово окупованій території Херсонщини, які погодились працювати на росіян, знову незадоволені затримкою заробітної плати. З ними й досі не розрахувались за жовтень поточного року та годують традиційними обіцянками. У розпачі педагоги звернулись до прокремлівських медіа, шукаючи у них допомоги. У затримках заробітної плати місцеві колаборанти звинувачують Людмилу Ковтун, так звану «міністерку освіти» окупованої Херсонщини.
Про це повідомляють кореспонденти «IPC-Південь» з посиланням на російські джерела.
«Вже не знаємо, куди писати, кричати, просити. Але найсумніше, що просимо те, що заробили. Немає зарплати за жовтень школам. Найсумніше, що й не передбачається. Де це бачено, щоб Міносвіти заявив, що проситимуть уряд Херсонської області збільшити ліміти. Хочеться запитати: пані Ковтун, де гроші? У будь-якому разі гроші було закладено до бюджету. Перевитрата? На чому? Премій не було. Ремонти по школах виконані лише частково, але красиво, з кульками відзвітували. Дітей не годує кілька шкіл», – скаржаться в російських Telegram-каналах педагоги з лівобережжя.
Також повідомляється, що вчителям-колаборантам «зрізали» 20% від заробітної плати, яку і так не видають. Подібна ситуація на окупованих росіянами територіях Херсонщини вже простежувалась восени 2023 року. Очевидно, в «бюджеті» лівобережжя Херсонщини просто не залишилось грошей на виплати педагогам, адже планувався він з врахуванням величезного дефіциту.
Паралельно колаборантка Тетяна Томіліна, яка обіймає посаду голови так званої «Херсонской областной думы», обіцяє найближчим часом проблему із зарплатнею для педагогів розвʼязати. Тут можливі два варіанти – або з боргами почнуть розраховуватись вже з початком нового бюджетного року, або просто видадуть вчителям зарплатню, яка передбачалась для представників інших спеціальностей.
Як повідомляd «IPC-Південь» раніше, окупанти вирішили, що бюджетники, які погодились працювати на лівобережжі Херсонщини, не обов’язково за свою працю мають отримувати зарплату. Деякі державні установи не виплачують своїм працівникам гроші вже кілька місяців або навіть пів року. Паралельно з цим, щоб отримати хоча б якісь кошти, людям доводиться звертатись до російської прокуратури, що незаконно діє на окупованих територіях регіону. Та й втручання прокурорів допомагає розвʼязати проблему з виплатами не завжди.
***
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.
Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter