На Кримсько-Таврійському напрямку зараз противник «сильно обеспокоен»

Думки
Костянтин Машовець
На Кримсько-Таврійському напрямку, зараз, противник «сильно обеспокоен» (причому, настільки, що сам неадекватний «плешивец» про це заговорив), тому, мабуть, варто подивитись, що він має у своєму розпорядженні саме там, на даний момент… Отже, обороняється тут угрупування військ (УВ) противника «Днепр». Його основу складають війська (сили) 49-ї та «новосформованої» 18-ї загальновійськових армій (ЗВА) ім. «незабутнього» Л.І. Брєжнева (сарказм єсішо…) Південного воєнного округу (Півд.ВО).

Його оперативне шикування вибудовано в основному за принципом – 18-а ЗВА – ліворуч (ближче до Скадовська), 49-а праворуч (Нова Каховка). Хоча, звісно, «на стику» є певні виключення…
 
18-а ЗВА, по суті, являє собою існувавший до цього переформований 22-й «кримський» армійський корпус + формування, так званих 47-ї та 70-ї мотострілецьких дивізій (мсд), які ймовірно складають 40-й АК. Хоча, цілком можливо, що 70-а мсд, або 47-а є «незалежним» з’єднаннями у складі 18-ї ЗВА. Управління та штаб 18-ї ЗВА формувались на основі відповідних структур 22-го АК.
 
Тому, нічого дивного в тому, що командуючим 18-ї ЗВА став колишній командир 22-го АК (генерал-лейтенант А. Марзоев), немає…
 
До речі, значна кількість частин та з’єднань цієї армії формувалась на базі «мобілізаційного резерву» на території саме окупованого Кримського півострова (наприклад, 47-а мсд).
 
Загалом, обидві армії (49-а та 18-а) мали станом на 18.10.2023-й рік у розгорнутому стані саме на Кримсько – Таврійському напрямку наступні сили й засоби:
 
– окремих мотострілецьких бригад (омсбр), десантно-штурмових бригад (дшбр), окремих бригад морської піхоти (обр МП), окремих бригад берегової оборони (обр БО), зведених тактичних груп військових баз (ВБ) – 8
– мотострілецьких полків (мсп), десантно-штурмових полків (дшп), окремих полків морської піхоти (оп МП), танкових полків (тп) – 17
– окремих мотострілецьких батальйонів (омсб), мотострілецьких батальйонів (мсб), танкових батальйонів (тб) – 8
– зведених тактичних загонів (рівня до батальйону), в тому числі типу БАРС – не менше 4-х
В резерві на цьому напрямку противник має:
– мсп – 2
– резерв. мсб – 3
Усе разом це становить:
– особового складу (о\с) – до 64923 в\сл
– танків – 427 одиниць
– бойових броньованих машин (ББМ), в тому числі бронеавтомобілі – 908 одиниць
– артилерійських систем (АС), калібром від 100-мм – 581 одиниця
– реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) – 84 одиниці
– пускових установок оперативно-тактичного ракетного комплексу (ПУ ОТРК) – не менше 8 одиниць
 
У зоні відповідальності цього УВ, основний рубіж оборони противника вибудований вздовж автомобільної дороги, яка веде з Енергодару через Малу та Велику Лепетихи на Каїри, Нову Каховку, Козачі Лагері, Олешки й далі до Голої Пристані та Нової Збур’ївки.
 
Він має досить розвинуту смугу забезпечення (переважно у поймі р.Дніпро), в першу чергу у сенсі кількості та щільності мінно-вибухових загороджень (МВЗ), які противник постійно оновлює та нарощує. А також цілу низьку опорних пунктів у вигляді ВОП\РОП та цілих батальйонних районів оборони, обладнанних та розташованих у тактичному та оперативному тилах цього УВ, на найбільш загрозливих напрямках…
 
На відміну від Мелітопольского та Бердянського напрямків тут суцільний характер має лише основний рубіж оборони противника, решта його підготовлених та укріплених позицій обладнан за так званим «зонально-вузловим» принципом…
 
Хоча, ймовірно, противник обладнав додатковий тиловий рубіж по лінії Чулаківка – Таврійське – Малі Копані – Раденськ, а також вздовж Північно – Кримського каналу, який тягнеться від м.Нова Каховка до смт Каланчак
 
Станом на 19.10.2023 р. по рубежу Саги – Пойма – Піщанівка – Підстепне були розгорнуті та діяли наступні сили й засоби противника зі складу його УВ «Днепр»:
 
– 205-а омсбр зі складу 49-ї ЗВА (до батальйону)
– зведена тактична група 7-ї ВБ (Гудаута) – десь до 2-х мотострілецьких рот
– північніше, в районі с.Підстепне оборонявся мсб зі складу 1445-го мсп ТрВ…
 
Цілком можливо, що протягом минулої доби на цю ділянку були додатково переміщенні резервні підрозділи зі складу 126-ї обр БО.
 
Що і як там відбувається на даний момент,про те, більш-менш достовірної інформації, у мене поки немає. Тому з оцінками, аналізом та висновками, щодо подій – трохи зачекаю…
 
На закінчення – трохи короткої інформації з інших напрямків…
 
– На Куп’янському напрямку підрозділи 26-го тп (47-а танкова дивізія\тд) та 15-го мсп (2-а «таманская» мсд) пару діб тому продовжували свої атаки на суміжному фланзі по загальному напрямку с.Ягідне – с.Іванівка, а також трохи північніше нього, з метою прорватися на цій ділянці до дороги Куп’янськ – Сватове. Мали невеликий успіх – просунулись на 400 метрів. Очевидно, протягом минулих діб, противник трохи змістив свої головні зусилля з напрямку Першотравневе – Петропавлівка південніше – на напрямок Степова Новоселівка – Курилівка.
 
– Південніше м.Бахмут, в районі перехрестя дороги Т-05-13 та примикаючої дороги у бік с.Зайцеве, очевидно, противник намагається підготувати вузол оборони у вигляді ротного опорного пункту (РОП). Адже, західніше нього (північніше ставків) передові підрозділи ЗСУ , явно спромоглися відбити контр-атаки його 83-ї одшбр та просунутись до полотна залізниці, на схід від с.Кліщіївка.
 
– На Авдіївському напрямку, передові підрозділи противника (ймовірно зі складу його 1-ї омсбр 1-го АК, або 1487-го мсп ТрВ) південніше міста спромоглися просунутись по напрямку на готель-ресторан «Царська охота» й взяти під контроль шляхопровід над залізницею в районі Донецької кільцевої дороги…
 
Для того, аби ви, шановні читачі, краще зрозуміли темпи та обсяг просування противника в його «Авдіївській операції», я зроблю те, чого ніколи не робив у своїх оглядах – проілюструю його фото, якраз з цієї ділянки… яке я надибав в твіторі у користувача на ім’я Poulet volant… Згідно, інформації, яка в мене є, воно досить близько до реальності відображає ситуацію.
Тим більше, що у даному випадку, «тирнетом» гуляє й відповідне відео, на якому зображені ці події…
 
Поясню, що саме є на фото…
 
(це ділянка місцевості, якраз південніше «Царської охоти»)
 
жовта лінія – передній край українських військ
червона лінія – передній край російських військ
пунктирна червона лінія – попередній передній край російських військ, якого вони досягли протягом минулих 3-4-х діб (вихідний рубіж для атаки у бік шляхопроводу)
велика червона стрілка – напрямок атакуючих (штурмових) дій російських військ
коричневі лінії – укріпленні позиції