У відкритих джерелах дані про кількість суднозаходів чи вантажообіг в портах окупованого Криму неповні, а про судна, що заходять до закритих портів та про характер і призначення вантажу – взагалі відсутні. Приховують їх окупанти не лише тому, що ці дані невтішні. Режим секретності введений для того, аби приховати судна, їхніх власників, відправників та отримувачів вантажів, бо всі вони порушують українські, європейські та американські санкції.
Особливість Ялтинського порту – його орієнтація на пасажирські перевезення. Оголосивши про націоналізацію Ялтинського порту в березні 2014 року, окупанти поклали край міжнародним круїзам до Криму. І будь-яким круїзам взагалі – так працюють санкції.
Як і інші порти Криму, Євпаторійський був націоналізований окупантами і став філією ГУП РК «Крымские морские порты». Це не пішло йому на користь – поромна переправа Євпаторія-Зонгулдак припинила існування через санкції. Чи не щороку окупанти анонсували відновлення руху поромів, але безрезультатно.
Створене окупантами Державне унітарне підприємство міста Севастополь «Севастопольский морской порт» включило в себе всю цивільну портову інфраструктуру міста – Севастопольські морський торговельний і морський рибний порт, Службу капітана Севастопольського морського рибного порту і «Севастопольську філію «Держгідрографії».
Так само, як і «Крымские морские порты», ГУП ГС Севморпорт потрапило під європейські, українські і американські санкції.
Подробиці про роботу захоплених окупантами портів у Ялті, Євпаторії та Севастополі дивіться у сюжеті Євгенія Лешана: