Польша и США готовят обращение к правительству РФ с требованием освободить Сенцова

Life
Олег Сенцов

Польща, США і кілька інших країн готують декларацію із закликом до Росії про звільнення українського політв’язня Олега Сенцова. 

Про це повідомляє Польське радіо, передає Центр журналістських розслідувань.

Як дізналося видання, польські дипломати беруть участь в розробці декларації з закликом про звільнення Сенцова.

Документ буде адресований російському представнику з прав людини і ряду міністерств: юстиції, закордонних і внутрішніх справ, а також Генеральній прокуратурі.

За даними журналістів, в проекті декларації зазначається, що Сенцова в Росії утримують незаконно, а Кремль не реагує на міжнародні заклики і петиції.

У документі також міститься заклик до Росії звільнити всіх незаконно ув’язнених громадян України.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) закликав РФ негайно надати ув’язненому українському режисерові Олегу Сенцової необхідне лікування в медичній установі. Суд також просить режисера припинити голодування і прийняти лікування.

Нагадаємо, 15 червня Олега Сенцова, який голодує з 14 травня з вимогою звільнення усіх українських політв’язнів, вивозили в реанімацію. Український режисер спростував слова омбудсмена РФ Тетяни Москалькової про «лікувальне голодування» і набір ваги. Сенцов знаходиться в окремій палаті медчастини колонії, у нього загострилися проблеми з серцем і нирками. Кожен день він п’є по 3,5 літра води, йому капають крапельницю з великою кількістю глюкози, амінокислот і поживних вітамінних речовин.

За інформацією лікарів, у Сенцова дуже загрозливий стан здоров’я, в нього відмовляють рецептори.

Сенцова підтримують крапельницями з вітамінними коктейлями.

Двоюрідна сестра Сенцова Наталія Каплан, яка 5 липня побувала в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з режисером, повідомила, що він зараз важить 75 кг при зрості 190 см, за час голодування Сенцов втратив 15 кг.

19 липня адвокат Дмитро Дінзе, який відвідав Сенцова, повідомив про проблеми зі здоров’ямукраїнця – у нього стався другий криз через проблеми з серцем.