Голодуючий Сенцов спростував слова омбудсмена РФ про набір ваги – Дінзє

Новини
Олег Сенцов Фото: Reuters

Український режисер, кримчанин Олег Сенцов, який продовжує голодування в колонії в селищі Лабитнангі, спростував слова омбудсмена РФ Тетяни Москалькової про «лікувальне голодування» і набір ваги.

Про це після зустрічі з Сенцовим розповів його адвокат Дмитро Дінзє, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Радіо Свобода.

«По всій видимості, Москалькову міг дезінформувати уповноважений з прав людини в Ямало-Ненецького автономного округу Анатолій Сак, який регулярно відвідує Сенцова», – припустив адвокат.

За словами Дінзє, Сенцов розповів, що Сак фотографував його, проте відмовився передати фото уповноваженому з прав людини Верховної Ради України Людмилі Денісовій, коли її не пустили в колонію і вона просила надати відомості про здоров’я Сенцова.

«Кожен день Сенцов п’є по 3,5 літра води, йому капають крапельницю з великою кількістю глюкози, амінокислот і поживних вітамінних речовин. Ніяке голодування він не припиняв», – розповів Дінзє.

Він додав, що Сенцов знаходиться в окремій палаті медчастини колонії, лікарі якої роблять все можливе для збереження його життя. У нього загострилися проблеми з серцем і нирками. За свідченням лікарів колонії, кризова ситуація зі здоров’ям режисера може наступити найближчим часом.

За словами Дінзє, у відповідь на заяву ЄСПЛ, який закликав українського режисера припинити голодування, Сенцов відповів відмовою і просив передати «великий привіт», нагадавши, що його скарга, яку ЄСПЛ визначив як пріоритетну, знаходиться без руху вже кілька років.

Нагадаємо, 15 червня Людмила Денісова прибула в місто Салехард і попрямувала в Лабитнангі, де в колонії утримується Сенцов, проте їй відмовили у візиті. Більш того, уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що Денисова знаходиться на території Ямало-Ненецького автономного округу в порушення досягнутих домовленостей.

Українського режисера Олега Сенцова, який голодує з 14 травня з вимогою звільнення усіх українських політв’язнів, 15 червня вивозили в реанімацію. Зараз він знаходиться в санчастині колонії, припиняти голодування не збирається.