Сенцова підтримують крапельницями з вітамінними коктейлями – Дінзє

Новини
Адвокат Дмитро Дінзе і Олег Сенцов в суді, 2015 рік Фото: RFE/RL

Незаконно засудженого в РФ українського режисера, кримчанина Олега Сенцова, який вже 50-й день проводить голодування в колонії в місті Лабитнангі, підтримують крапельницями з вітамінними коктейлями. Питання про його годування поки не стоїть.

Про це повідомив адвокат українця Дмитро Дінзє в ефірі телеканалу «112 Україна», передає Центр журналістських розслідувань.

«Годування, як таке, обговорювалося Олегом з начальником медичної частини тільки після того, як у нього настане друга криза. У нього на 26 день голодування була перша криза, і вони (медсанчастина – ред.) визначили, що якщо буде друга криза, то вони будуть обговорювати питання, пов’язане з годуванням. Годування – це білково-вітамінна суміш, яка поставляється в медсанчастину ФСВП, вона схожа на дитяче харчування», – сказав Дінзе.

Він зазначив, що таку суміш дають людям, які певний час голодували і її вживають, щоб поступово виходити з голодування.

Адвокат розповів про стан Сенцова, якого бачив тиждень тому під час його відвідин в колонії.

«Він знаходиться в стабільному стані, він ходив. Єдине, що він дуже блідий, він вже трохи «пригальмовує», так як мозок не отримує достатньо поживних речовин і він досить погано розумів. Він намагається перебувати в медсанчастині, в основному лежати і не ходить, як правило, говорить, що це досить важко і енергозатратно», – вказав Дінзе.

Пославшись на слова Сенцова, адвокат також розповів, що до українця кожен день «приходять люди в погонах, не менш полковника, і переконують знятися з голодування»

«Цей цирк йде по колу практично кожен день з ранку до вечора. Всі їхні візити спрямовані на те, щоб подивитися, проконтролювати, як він, які процедури. Ніякої конкретики вони не пропонують», – сказав Дінзе.

«З ФСВП Росії до нього вже два рази приїжджали лікарі, які контролювали його стан і контролювали одержувані вітамінні коктейлі, які йому «закачують» кожен день», – зазначив адвокат, уточнивши, що мова йде про крапельниці.

Нагадаємо, 15 червня  Олега Сенцова, який голодує з 14 травня з вимогою звільнення усіх українських політв’язнів, вивозили в реанімацію. Український режисер спростував слова омбудсмена РФ Тетяни Москалькової про «лікувальне голодування» і набір ваги. Сенцов знаходиться в окремій палаті медчастини колонії, у нього загострилися проблеми з серцем і нирками. Кожен день він п’є по 3,5 літра води, йому капають крапельницю з великою кількістю глюкози, амінокислот і поживних вітамінних речовин.

За інформацією лікарів, у Сенцова дуже загрозливий стан здоров’я, в нього відмовляють рецептори