Національна спілка журналістів України розцінює арешти активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність» і обшуки, які російські силовики провели в їх будинках, як спробу російської влади заглушити незалежний канал зв’язку між Кримом і журналістами і правозахисниками.
Про це йдеться в заяві на сайті НСЖУ, пише Центр журналістських розслідувань.
У Національній спілці журналістів України також закликали проявити солідарність з кримськотатарськими активістами.
У четвер суд розглядає клопотання слідства про запобіжний захід решті фігурантам другого сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір». Засідання проходять у закритому режимі.
Нагадаємо:
- В окупованому Криму російські силовики 27 березня провели обшуки в 25 будинках кримських татар. Обшуки пройшли в селі Строганівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя.
- У мікрорайні Кам’янка російські силовики побили і затримали кілька кримських татар біля будинку місцевого жителя Рустема Шейхалієва.
- Російські силовики привезли 60 студентів автотранспортного технікуму понятими обшуків в будинках кримських татар, які проводяться з ранку 27 березня.
- 16 кримських татар затримали і відвезли в управління ФСБ в Сімферополі російські силовики після обшуків.
- Головне управління Нацполіціі в АРК і Севастополі відкрило кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків у будинках кримських татар, які провели російські силовики 27 березня в окупованому Криму.
- У ФСБ РФ заявили, що в окупованому Криму затримано 20 осіб, «підозрюваних в участі в релігійній організації« Хізб ут-Тахрір ».
- У російському Ростові-на-Дону силовики затримали трьох активістів «Кримської солідарності» — Ремзі Бекирова, Османа Аріфмеметова і Владлена Абдулкадирова, в будинках яких у Криму напередодні пройшли обшуки.
