Нідерланди передадуть Україні дві пускові установки ЗРК Patriot та ракети до них

Новости
Пусковая установка ЗРК Patriot вооруженных сил Нидерландов. Фото: NATO media library

Нідерланди передадуть Україні дві пускові установки зенітно-ракетного комплексу Patriot та ракети до них, а також допоможуть у навчанні українських військових для роботи з ними.

Про це повідомляє видання NOS із посиланням на лист міністерки оборони Нідерландів Кайси Оллонгрен до Палати представників парламенту країни.

Як йдеться в документі, цим Нідерланди відповідають на наполегливий заклик президента України Володимира Зеленського забезпечити кращий протиповітряний захист проти атак Росії за допомогою ракет і безпілотників на українські міста та енергопостачання.

«Це політичний сигнал для Росії, що кабінет міністрів рішуче налаштований продовжувати підтримувати Україну», — пише Оллонгрен.

Нідерланди також допоможуть у навчанні українців для роботи з системами Patriot.

Наразі в Нідерландах є три зенітні системи Patriot, четверта є резервною. ЗРК може збивати вертольоти, пілотовані та безпілотні літальні апарати, балістичні та крилаті ракети на висотах до 20 кілометрів і відстані до 60 кілометрів. Кожен ЗРК Patriot складається з радара, центру управління вогнем і кількох пускових установок, дві з яких Нідерланди постачають Україні.

Крім того, йдеться у листі, 65 бійців морської піхоти Нідерландів навчатимуть загалом 400 українських військових. Навчання пройде у два заходи на території Великобританії.

Як повідомлялось, нижня палата парламенту Нідерландів підтримує надання Україні зенітно-ракетних комплексів Patriot.

MIM-104 Patriot – американський зенітний ракетний комплекс, що виробляється групою американських компаній на чолі з Raytheon. Комплекс створювали як універсальний засіб протиповітряної оборони на середніх та великих висотах для забезпечення протиракетної оборони на рівні армії США. ЗРК Patriot здатен уражати повітряні цілі на висоті до 24,2 км, а його дальність залежить від типу ракети і становить від 50 до 160 км. Максимальна швидкість цілі, яку може ефективно перехопити ЗРК, становить 1600 м/c.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.