63-річний Валерій Щербань, депутат Іванівської селищної ради Генічеського району Херсонщини від президентської партії «Слуга народу», керівник Іванівського міжрайонного управління водного господарства, визнаний винним у державній зраді і пособництві ворогу. Він очолив незаконно створений загарбниками «Ивановский эксплуатационный участок» так званого «Бассейнового управления водных ресурсов Херсонской области» і забезпечував росіян технікою. Щербань – фігурант публікації ЦЖР, яка стала одним із головних доказів його вини в суді.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок Херсонського міського суду від 11 грудня.
Імʼя засудженого – Щербань Валерій Іванович, 27 квітня 1962 року народження, законно обраний депутат Іванівської селищної ради Генічеського району Херсонщини від партії президента України Володимира Зеленського “Слуга народу”. Його посада станом на 2022 рік – начальник Іванівського міжрайонного управління водного господарства.
Суд встановив, що у 2022 році Щербань добровільно очолив незаконно створений загарбниками «Ивановский эксплуатационный участок» так званого «Бассейнового управления водных ресурсов Херсонской области»
17 серпня 2022 року Валерій Щербань незаконно надав транспорт Іванівського міжрайонного управління водного господарства представникам так званої «народной милиции ДНР» для перевезення особового складу до кінця «специальной военной операции». Пізніше Щербань надавав окупантам техніку для будівництва їхніх військових укріплень і впроваджував незаконний обіг російського рубля в Іванівській громаді.
Валерій Щербань – фігурант публікації ЦЖР, яка згадується у вироку суду і стала одним із доказів його вини.
Про скоєні Щербанем злочини в суді розповіла свідок, яка передала слідчим докази його співпраці з окупантами.
Суд визнав Валерія Щербаня винним у державній зраді і пособництві ворогу – за ч. 2 ст. 111 і ч. 1 ст. 111-2 КК України. Заочний вирок – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. У нього конфіскують земельну ділянку площею. 1,6902 га для ведення особистого селянського господарства і частину житлового будинку загальною площею 216,8 кв. м.
Додатково Щербаню заборонили протягом десяти років після відбування основного покарання обіймати будь-які посади в органах влади і надавати публічні послуги. Вирок суду ще не набрав законної сили.
- Як повідомляв ЦЖР, одного з найвідоміших колаборантів Херсонщини Ігоря Андрієнка 14 серпня 2023 року звільнили з посади начальника Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра. За даними українських слідчих, він з самого початку окупації області перейшов на бік ворога і допомагав росіянам у відновленні подачі води до Криму. Зарплату Андрієнку нараховували до липня 2022 року.
