Рада Європейського Союзу 3 липня запровадила обмежувальні заходи проти шести громадян РФ, причетних до розробки хімічної зброї, зокрема епібатидину, виявленого в тілі Олексія Навального після його смерті в російській виправній колонії.
Про це повідомляється на сайті Ради ЄС.
Особи, зазначені у списку, є вченими та дослідниками у військовій сфері. Деякі з них працювали в Науковому центрі «Сигнал», де вони досліджували та публікували статті про синтез епібатидину і таким чином брали участь у його розробці як хімічної зброї.
У список внесено Ігоря Бабкіна, керівника лабораторії «Сигналу».
Крім того, Рада ЄС внесла до санкційного переліку Ірину Деревягіну, аналітикиню хімічних досліджень російського Державного науково-дослідного інституту органічної хімії та технології, який є основною частиною російської програми хімічної зброї, та Михайла Гуцалюка, керівника відділу організації наукової роботи та підготовки науково-педагогічних кадрів Військової академії радіологічного, хімічного та біологічного захисту.
Обмежувальні заходи ЄС щодо застосування та розповсюдження хімічної зброї зараз застосовуються до 31 особи та 6 організацій.
Щодо підсанкційних осіб застосовуватиметься заморожування активів, а надання їм коштів або економічних ресурсів, прямо чи опосередковано, або на їхню користь буде заборонено. Крім того, до фізичних осіб, вказаних у переліку, застосовуватиметься заборона на поїздки до ЄС.
«ЄС залишається повністю відданим протидії розповсюдженню та застосуванню хімічної зброї та підтримці положень, викладених у Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення та застосування хімічної зброї та про її знищення (КЗХЗ)», – йдеться у звіті.
Відповідні правові акти були опубліковані в Офіційному журналі ЄС.
Нагадаємо:
- 16 лютого 2024 року російський опозиційний політик Олексій Навальний помер у виправній колонії №3 у Ямало-Ненецькому автономному окрузі. Його дружина Юлія Навальна та соратники опозиціонера звинуватили Володимира Путіна в його убивстві.
- 14 лютого 2026 року Велика Британія, Швеція, Німеччина, Франція та Нідерланди заявили, що згідно з лабораторними дослідженнями, Олексій Навальний помер у російській в’язниці від отруєння епібатидином – отрутою, яка міститься у шкірі деревної жаби, яка мешкає в Еквадорі.
