Друзі окупації Криму з Болгарії

Євгеній Лешан

Відеоблог Євгенія Лешана про російськіх агентів впливу в Болгарії, що допомагають Москві легалізувати окупацію Криму.

У листопаді 2017 року на першому форумі друзів Криму болгарська делегація була найчисельнішою - тринадцять людей. Вони представляли здебільшого дві головні проросійські
політичні сили.

Перша - це Болгарська соціалістична партія, колишні комуністи, що в якийсь неприродний спосіб поєднують ліву ідею, політичне обслуговування Кремля та збереження європейського вектору. Друга - це націоналістична коаліція «Об’єднані патріоти», і зокрема політична партія АТАКА - ультраправа партія православних болгарських націоналістів, що ненавидять Європу, геїв та мігрантів, натомість з любов’ю дивляться на Москву, обожнюють традиційні цінності та особисто Володимира Путіна.

З них нас цікавлять двоє персонажів, які мали нахабство не лише приїхати до окупованого півострова, а й увійти до керівних органів Асоціації друзів Криму. Це професори Іван Маразов та Ваня Добрєва.

Вони є діячами болгарського національного об’єднання русофілів - найбільшої громадської організації Болгарії.

Керівник організації русофілів - Ніколай Малінов - теж неодноразово відвідував окупований Крим. У 2019 році прокуратура Болгарії звинуватила його у шпигунстві на користь Росії, а Володимир Путін нагородив орденом.

Та шпигунський скандал був лише прикриттям, яким відволікли увагу громадськості від діяльності російського нафтового гіганта «Лукойл», який контролює не лише паливний ринок Болгарії, а й її провідних політиків.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine