Казахстан: в пошуках «зовнішньої агресії»

Євгеній Лешан

Блог Євгенія Лешана про про Казахстан, де протягом останнього тижня спалахнуло і було придушено повстання проти режиму Назарбаєва-Токаєва. А Росія спритно отримала ще один полігон для військових навчань на чужій території. Все про брехню щодо підстав для введення в Казахстан миротворчих сил Організації договору колективної безпеки, а насправді — в основному російських десантників із бригад, що окупували Крим і Донбас.

На яких підставах Російська Федерація, під прикриттям миротворчої операції ОДКБ, блискавично розповсюдила свою військову присутність на територію Казахстан? І при тому дотрималася формальностей — бо операція ОДКБ відбувається відповідно до міждержавних угод, тому навіть голова європейської дипломатії Жозеп Боррель лише розводить руками.

Маємо де-факто безпідставну, але де-юре легалізовану військову присутність Росії на суверенній території Казахстану. Маємо розпалювання міжнаціональної ворожнечі між казахами і киргизами заради байки про «міжнародних терористів». Схоже, Касим-Жомарт Токаєв настільки не довіряє своєму народу і своїм силовим структурам, що ризикнув і державним суверенітетом, і ще більшим поглибленням протиріч із Киргизстаном, аби мати гарантію зовнішньої підтримки РФ — і військової, і політичної. До чого призведе ця центральноазійська авантюра Путіна — ми невдовзі побачимо.

Подробиці дивіться у відео Центру журналістських розслідувань:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine