Росія розмістила в Криму і на Донбасі понад 30 тисяч військових – Муженко

Росія розмістила на території окупованих Криму і Донбасу військовий контингент чисельністю понад 30 тисяч військовослужбовців. При цьому після окупації Криму угруповання російських військ на півострові збільшилось удвічі, а кількість озброєння - в п'ять разів.

Начальник Генштабe ВС України Віктор Муженко Фото: Igor Golovnlov

Про це в п’ятницю, 7 липня, на спільному засіданні військово-наукової ради Збройних сил України та Національної академії наук повідомив начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство УНІАН.

«Крім фактів силовий анексії Криму та застосування частин і підрозділів ЗС РФ в серпні 2014 року в районі Іловайська і Луганська, ведення війни проти України, зараз аргументовано підтверджується присутність військового контингенту російських регулярних військ на території України. За даними розвідки, в даний час це угруповання налічує понад 30 тис. військовослужбовців, включаючи контингент, розгорнутий в Криму», – сказав Муженко.

При цьому він особливо вказав на те, що РФ прискореними темпами мілітаризує Крим після його окупації.

«Йде прискорена мілітаризація Криму. У порівнянні з періодом, який передував російської окупації, чисельність угруповання противника на півострові зросла майже вдвічі, а кількість озброєнь – майже в 5 разів», – зазначив начальник Генштабу.

За його словами, істотно посилено потенціал Чорноморського флоту РФ. «Він налічує понад 30 кораблів, 6 ракетних катерів, 5 підводних човнів, один фрегат, і 3 підводні човни мають на озброєнні сучасні ракетні комплекси типу «калібр», які можуть бути оснащені ядерними боєприпасами. Радіус дії – 1,5 км з ядерними боєголовками і 2 тис. 250 км – зі звичайним спорядженням», – додав Муженко.

Крім того, сказав він, Росія продовжує мілітаризацію окупованих територій Донецької і Луганської областей Донбасу шляхом розгортання і підтримки там повноцінних військових угруповань.

Муженко вказав, що РФ щомісяця поставляє на окупований Донбас 500 тисяч боєприпасів і 5 тисяч тонн палива.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine