Порошенко назвав навчання Сі Бриз-2017 відповіддю на гібридну війну, розв’язану РФ

Український президент Петро Порошенко назвав українсько-американські багатонаціональні військові навчання, які проходять на півдні країни і в Чорному морі, відповіддю на гібридну війну, розв'язану Росією проти України.

Фото: president.gov.ua

Про це глава держави заявив у понеділок, 17 липня, на борту флагмана ВМС України фрегата «Гетьман Сагайдачний», вітаючи учасників навчань з 20-ти річчям їх проведення, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

За його словами, з року в рік ці навчання в умовах максимально наближених до бойових підвищують взаємну сумісність, навчання і злагодженість багатонаціональних підрозділів.

«Кожного разу це – удосконалення роботи штабу багатонаціональної тактичної групи в плануванні дій за стандартами НАТО. Але цього року участь української сторони значно підвищена в плануванні дій. Ці спільні навчання – наша відповідь ідеологам, організаторам і спонсорам гібридних війн», – сказав президент.

Він підкреслив, що спільна підготовка свідчить про єдність і готовність разом захистити світ і цінності, які поділяє трансатлантичне співтовариство – демократію і свободу, верховенство закону і прав людини, територіальну цілісність і непорушність кордонів.

«У нинішніх умовах допомога наших іноземних партнерів у військовій та військово-технічній сферах є надзвичайно важливою. Хотів би подякувати вам, шановні друзі, за системне сприяння у навчанні українських воїнів, за те, що ви щиро і всебічно ділитеся своїм бойовим досвідом, який ви набули у різних куточках світу», – зазначив Порошенко.

Він також висловив упевненість, що нинішні навчання стануть ще одним потужним кроком для досягнення стабільності в регіоні.

У той же час президент вказав, що багатонаціональні навчання Сі Бриз є дуже ефективними не тільки для підвищення рівня підготовки українських Збройних Сил. «Вони також є важливими і для іноземних учасників, оскільки дають їм можливість перейняти у нас унікальний досвід протидії ворогу у гібридній війні, яку веде проти нашого українського народу Російська Федерація», – сказав він.

Порошенко нагадав, що багато хто з українських учасників Сі Бриз мають реальний бойовий досвід, який вони отримали, відбиваючи російську агресію.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів