Новим генсеком ОБСЄ став швейцарський дипломат Томас Гремінгер

Влада

Рада міністрів Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) затвердила новим генеральним секретарем організації колишнього постійного представника Швейцарії при ОБСЄ Томаса Гремінгера.

Як передає Центр журналістських розслідувань, про це йдеться в повідомленні на сайті ОБСЄ.

Крім того, Рада міністрів ОБСЄ затвердила екс-генсека організації Ламберто Заньєра (Італія) Верховним комісаром ОБСЄ з питань національних меншин, колишнього міністра закордонних справ Ісландії Інгібьoрг Сольрун Гісладоттір – директором Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ, колишнього держсекретаря Франції з європейських справах і зовнішньої торгівлі Арлема Дезіра – представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ.

Нинішній голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц висловив задоволення у зв’язку з цими важливими призначеннями для функціонування організації.

«Мені приємно вітати Томаса Гремінгера в якості нового генерального секретаря ОБСЄ. Як постійний представник Швейцарії під час головування його країни в ОБСЄ в період кризи, він довів свою відданість і компетентність як парламентер і медіатор. Я переконаний, що він використає ці якості під час роботи свого офісу як генеральний секретар», – зазначив Курц.

У МЗС України привітали завершення процедур призначеннь керівників структур ОБСЄ.

«Розраховуємо, що новопризначені глави інституцій ОБСЄ збережуть пріоритетну увагу, яка наразі приділяється в рамках Організації питанню припинення російської агресії проти України, та докладатимуть всіх зусиль для повернення поваги до фундаментальних принципів і зобов’язань ОБСЄ, що є необхідним для відновлення взаємної довіри на Європейському континенті, порушеної безвідповідальним ставленням однієї з держав – учасниць», – заявили в українському зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС переконані, що заповнення цих вакансій в структурах ОБСЄ дозволить забезпечувати ефективність роботи Організації, зокрема в питанні запобігання і врегулювання конфліктів. «Особливої важливості для Української держави набуває повноцінна багатовимірна робота ОБСЄ в умовах триваючої комплексної гібридної агресії Російської Федерації проти територіальної цілісності, суверенітету і політичної незалежності України», – йдеться в повідомленні.

У МЗС також очікують, що інституції ОБСЄ продовжать активну цілеспрямовану роботу по підтримці розвитку демократії, верховенства права, поваги до прав людини і основних свобод на просторі Організації, будуть належним чином і вчасно реагувати на кричущі випадки їх порушень, які відбуваються в тимчасово окупованих і контрольованих Росією районах України.

До 30 червня 2017 року посаду генсека ОБСЄ обіймав Ламберто Заньєр.