«Таке враження, що гроші падають з неба, а влада не знає, що з ними робити», – депутат Вугледару про відновлення Донбасу

Влада

Влада Вугледару Донецької області має намір витратити десятки мільйонів гривень на реконструкцію об’єктів некритичноuj  для життєзабезпечення мешканців прифронтового регіону значення. Наприклад, реконструкція та озеленення бульвару міста обійдеться у 15 мільйонів гривень.

Про це депутат міської ради Вугледару Донецької області Костянтин Рєйзе повідомив в ефірі програми «Питання національної безпеки» (телепроект Центру журналістських розслідувань »).

За його словами, бульвар знаходиться в цілком прийнятному стані, а гроші можна було б використати на гострі потреби міста в області, в якій йде війна.

«Для міста робиться багато хорошого, але є окремі факти, які я і багато жителів міста не завжди розуміємо. Наприклад, в розпорядженні голови обласної державної адміністрації «Про затвердження програм ЗАХОДІВ обласного фонду охорони навколишнього середовища» затверджено програмне захід з озеленення міста та реконструкції бульвару «Шахтарський» на суму 15 мільйонів гривень. Це було у вересні-жовтні 2016 року », – повідомив Костянтин Рєйзе.

При цьому, зазначив він, місцева влада не поспішає повідомляти жителям міста і навіть депутатам міськради про те, на що конкретно вони збираються витратити таку суму.

«Ми попросили розповісти докладніше, які там плани, який проект. Нам відповідали, що потрібно ще почекати, розрахувати і тривало це до весни нинішнього року. З дуже великим скандалом на сесії міської ради нам у травні показали малюнки. Якийсь фонтанчик біля сцени запропонували зробити і все перебудувати. Ми почали задавати питання: навіщо ж перебудовувати бульвар, який і так в нормальному стані? Так, десь щось підрихтувати можна було б, але навіщо такі суми вкладати, коли поруч з цим бульваром – пустир у два гектари ?! Виходить, що потрібно просто закопати ці гроші? », – обурюється депутат міськради.

Робочий ескіз паркової зони в центрі Вугледару Фото: kumar.dn.ua

Крім того, як повідомлялося у відповіді міністерства з питань тимчасово окупованих територій на інформзапит Центру журналістських розслідувань, з коштів спецфонду Донецької області було виділено більше 16 мільйонів гривень на встановлення в Вугледарі камер відеоспостереження. За словами Рєйзе, наразі камери ще не встановлені.

Він також повідомив, що депутати намагалися відстояти право на отримання публічної інформації про витрачання коштів у вищестоящих органах управління, але безрезультатно.

«Ми звернулися на ім’я голови Донецької ОВЦА Павла Жебрівського, але начальник департаменту відписався загальними фразами, посилаючись на те, що міський голова надав свої пояснення і вони там нічого (незаконного – ред.) не вбачають. Тепер ми посилаємо запити в різні інстанції. Було телебачення, але їм відразу заявили в очі, що вони проплачені і з ними ніхто розмовляти не буде. Це відповів перший заступник міського голови. Зараз з прокуратури мені надійшла відповідь, що вони будуть розбиратися», – розповів Костянтин Рєйзе.

Він додав, що така ситуація спостерігається не тільки в Вугледарі, а й у багатьох містах Донецької області, куди направлена ​​левова частка бюджетних і донорських грошей на відновлення інфраструктури. Гроші витрачаються, на його думку, нераціонально.

«І в Краматорську така ж ситуація, вже громадськість обурюється. Там хочуть в центральну площу вкласти 70 мільйонів. Таке враження, що гроші з неба падають, а ми не знаємо, що з ними робити. У нас йде війна, гинуть люди, гостро стоїть питання із зайнятістю, переселенцями. Я розумію, що парки потрібні, але хіба в першу чергу ?! », – заявив Рейз.

За підрахунками, наведеними у розслідуванні Валентини Самар “Гібридний євроремонт Донбасу” (ZN.UA), сума залучених урядом України в 2015-2016 рр. коштів іноземних донорів вже перевалила за 1,5 млрд дол. США, в які спільна місія ЄС, ООН і Світового банку оцінила орієнтовний обсяг фінансових потреб на виконання Програми “Відновлення та розвиток світу в східних регіонах України “. Цих коштів повинно було б вистачити на фінансування трьох компонентів цільової програми в 5 областях країни: інфраструктура і соціальні послуги; відновлення економіки і соціальна стійкість; розвиток миру і громадська безпека.

Також в липні 2016 р бюджетів Донецької і Луганської областей отримали в свої спецфонди 3,8 млрд грн. – залишки коштів, які були на казначейських рахунках органів місцевого самоврядування населених пунктів, які опинилися на непідконтрольною території Донбасу. Значна частина цих коштів Донецької ОВГА, яка отримала від місцевих органів влади повноваження замовника робіт, спрямована на будівництво або реконструкцію великих об’єктів, які не є критичною інфраструктурою. Наприклад,: льодовий палац в Краматорську за 50 млн. Гривень, спорудження адмінбудинку в Бахмуті за 37 млн ​​грн, капітальний ремонт будівлі виконкому в Маріуполі за 34,3 млн, встановлення камер відеоспостереження в Вугледарі за 16,6 млн. Гривень. На відновлення семи міських парків і скверів з фонду охорони навколишнього середовища місцевих бюджетів в 2016 році було виділено 67 млн ​​гривень.