У Криму незаконно роздали Башкирії і Чечні два санаторії, пансіонат Коломойського виставили на продаж

Крим

На засіданні “парламенту” окупованого Криму “депутати” незаконно вивели з державної власності, що належить Україні, три санаторії.

Про це повідомляє місцевий сайт “Кримінформ”, передає Центр журналістських розслідувань.

Подробиць про майно, переданому Чечні, кримські ЗМІ і прес-служба кримського парламенту не призводять.

На 15 кілометрі Судацького шосе в Алушті розташований літній дитячий табір Кримспоживспілки.

“Держрада Криму дозволив вивести з державної власності три санаторії. Це дозволить забезпечити розвиток санаторно-курортної діяльності в Криму, а також призведе до підвищення рівня соціально-економічного розвитку республіки”, – пояснив “спікер” Володимир Константинов.

Зокрема, мова йде про продаж на відкритому аукціоні пансіонату “Массандра” в Ялті. Його початкова мінімальна вартість – 177,19 млн руб.

“Депутати” також дозволили окупаційному “уряду” Криму безоплатно передати у власність Башкирії кардіологічний санаторій для дітей “Ювілейний” в Євпаторії. При цьому цільове призначення здравниці має бути збережено.

На засіданні “парламенту” також безоплатно “передали” у власність республіці Чечні держмайно, розташоване на 15 км Судакського шосе в Алушті, на цьому місці “має бути відкрито заклад відпочинку сучасного типу для дітей”.

Нагадаємо, у вересні 2014 року «Держрада РК» націоналізував кримське майно «Приватбанку» і групи компаній «Приват», головним засновником яких є Ігор Коломойський. Також, до переліку націоналізованих об’єктів додані розташовані в Ялті пансіонати «Енергетик», «Массандра», «Кастрополь» і готель «Крим», які мають відношення до різних бізнес-структурам групи “Приват”.

У Криму за час анексії під виглядом «націоналізації» було експропрійовано близько 250 об’єктів приватної власності.

3 лютого 2015 року в Криму пройшов аукціон, в ході якого «Форос» купила Федерація незалежних профспілок Республіки Татарстан за 1,429 млрд. Руб.

«Влада» Криму заявили, що планують виставити на конкурс мережу автозаправних станцій компанії «Укрнафта», які контролював Коломойський. АЗС після «націоналізації» були передані в управління Феодосійського нафтотерміналу, як одному з підрозділів компанії «Чорноморнафтогаз», також «націоналізованої» після окупації півострова, і почали роботу під брендом ГОСТ.

У липні 2015 року «Приватбанк» ініціював позов до Російської Федерації в міжнародний арбітраж в Гаазі з вимогою відшкодувати збиток від втрати активів в Криму. Коломойський вважає, що компанії, які втратили своє майно в Криму після анексії, можуть пред’явити позови до Росії на загальну суму в $2 млрд.

У лютому 2016 року стало відомо, що 5 компаній Ігоря Коломойського: “Укрінтерінвест” (Дніпропетровськ), ПАТ “ДніпроАзот” (Дніпродзержинськ), “Лугзор” (Київ), “Лібсет” (Київ) і “Аберон ЛТД” (Дніпропетровськ) подали в Гаазький арбітраж позов з вимогою від Росії компенсації за захоплені активи в окупованому Криму.