Україна передала в ЄСПЛ похвилинний графік захоплення Криму Росією

Крим

Україна направила в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі похвилинний графік незаконного захоплення Криму військами Росії, який супроводжується показаннями півсотні свідків і близько сотнею відеоматеріалів.

Про це повідомив уповноважений Кабміну України з питань ЄСПЛ Іван Ліщина, в ефірі «5 каналу», передає Центр журналістських розслідувань.

«Під кожний відеозапис у нас є або свідчення особи, яка робила аудіо запис, або була «на картинці»», – сказав Ліщина.

«Ми зробили три окремих графіки. Один – входу російських військ. Ми показали, яка частина, коли заходила, де розвантажувалась, … коли вона звідти пішла. А окремо ми зробили графік захоплення української інфраструктури. У нас є інформація, графік щодо захоплень чи блокувань українських військових частин – і там, особливо що стосується кінця лютого-початку березня, у нас взагалі є інформація по годинах або хвилинах», – додав він.

Ліщіна нагадав, що всього в ЄСПЛ розглядаються п’ять позовів України до РФ. Вони стосуються не тільки незаконної анексії Криму, а й збройної агресії Росії на Донбасі, докази якої українська сторона має намір надати вже через два місяці.

Нагадаємо у травні 2017 року міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що докази української сторони, подані в ЄСПЛ, спростовують позицію Росії у справі про незаконну анексії Криму.

На початку липня Ліщина повідомив, що Україна подала в ЄСПЛ 5 позовів проти РФ: «Україна проти Росії» про порушення прав людини в Криму протягом лютого – вересня 2014 року, «Україна проти Росії» про порушення прав людини на Донбасі в період за лютий – вересень 2014 року, «Україна проти Росії» про порушення прав людини в Криму протягом осені 2014 року – літа 2015 року, «Україна проти Росії» про порушення прав людини на Донбасі протягом осені 2014 року – літа 2015 року і «Україна проти Росії», який стосується викрадення дітей-сиріт та дітей-інвалідів на До нбассе.

За його словами, для швидкого розгляду Україна запропонувала ЄСПЛ об’єднати позови проти РФ у два провадження – щодо подій в Криму і на Донбасі. Зараз це питання розглядається судом.