Російські силовики затримали кримськотатарського активіста за одиночний пікет на підтримку Чийгоза

Російські силовики в окупованому Сімферополі затримали літнього кримського активіста Сервера Караметова, що вийшов на одиночний пікет до будівлі "Верховного суду" Криму.

Караметов прийшов підтримати одного з лідерів кримськотатарського національного руху, заарештованого в Криму Ахтема Чийгоза, у справі якого в суді 8 серпня тривають дебати, передає Центр журналістських розслідувань.

Відео затримання опублікував на своїй сторінці кримський активіст Заїр Смедляєв.

На кадрах видно, як п’ятеро російських поліцейських у формі оточують Караметова, відбирають у нього плакат з написом «Путін! Аксьонов! Наші діти (Ахтем Чийгоз) – не терористи! Досить звинувачувати кримських татар! ». Потім активіста посадили в автомобіль ППС і відвезли.

Кримський адвокат Еміль Курбедінов повідомив, що силовики звинуватять активіста в “незаконному мітингу та непокору правоохоронним органам”.

Сервера Караметова затримують в включеному Криму вже не в перший раз. В День пам’яті жертв геноциду кримських татар 18 травня його затримали російські силовики після того, як вони прийшов на площу в Сімферополі з кримськотатарським прапором і портретами своїх батьків, які стали жертвами депортації 1944 року. За три години його відпустили після складання адмінпротоколу.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine