Американський виробник ПО SWIFT відмовився працювати з кримським банком через санкції

Влада

Глобальна компанія – правовласник програмного забезпечення (ПО) для роботи зі SWIFT Finastra – відмовилася працювати з російськими списку санкцій банками.

Про це пишуть “Ведомости” з посиланням на джерела, передає Центр журналістських розслідувань.

За словами джерел, софт використовують два таких гравця: “Російський національний комерційний банк” (РНКБ), що працює в включеному Криму, і “Темпбанк”, в який введена тимчасова адміністрація.

Finastra, бізнес якої багато в чому сконцентрований в США і Канаді, повідомила свого російського дистриб’ютора “Фіннет” про те, що припиняє працювати з цими банками з 31 серпня, вказує один зі співрозмовників.

Відзначається, що в світі існує кілька виробників програмного забезпечення для роботи з SWIFT. У Росії використовується софт від Finastra і від самої SWIFT (Alliance Acсess). За словами другого співрозмовника, переважна більшість банків в Росії і світі використовують ПО від SWIFT.

При цьому, видання пише, що банк може перейти на інший інтерфейс доступу до SWIFT, для цього йому потрібно укласти договір і зробити технічні налаштування, коштувати це буде кілька десятків тисяч доларів, оцінює співрозмовник.

Він додає, що банкам важливо це встигнути зробити до 31 серпня, щоб вони не були відрізані від SWIFT під час переходу на новий софт.

SWIFT завдяки єдиними стандартами і широкого охоплення дозволяє банкам і компаніям обмінюватися фінансовими повідомленнями по всьому світу. Для розрахунків усередині Росії є й інші способи, але для міжнародних транзакцій альтернативи SWIFT немає.

РНКБ є системоутворюючим банком в окупованому Криму і працює тільки на території Росії, сказав представник банку, додаючи, що той не здійснює розрахунків через західні кредитні організації.

За його словами, банк використовує розрахункову систему ЦБ. “На бізнес РНКБ і його клієнтів не впливає припинення відносин з компанією Finastra”, – уклав представник РНКБ.

Він не став уточнювати, чи буде РНКБ переходити на інше програмне забезпечення.

Представники “Фіннет” і SWIFT від коментарів відмовилися. Представники Finastra і Темпбанк на запит не відповіли.

Два тижні тому ЗМІ повідомили про те, що “Темпбанк” нібито відключений від SWIFT, оскільки банк і його топ-менеджмент знаходяться під санкціями США через співпрацю з Сирією та Іраном. За словами трьох співрозмовників, йшлося тільки про припинення співпраці з Finastra, а не про відключення банку.

Нагадаємо, що відключення від системи Swift розглядалося як можливий хід, щоб збільшити тиск на Росію через вторгнення в Україну. Однак цього так і не відбулося.