У Криму знімають перший кримськотатарський фільм-казку

Новини
Фото: Facebook Лиля Буджурова

Кримська продакшн-студія Qaradeniz Production почала в Криму масштабні зйомки художнього фільму-казки «Хыдыр-деде», який стане екранізацією відомої кримськотатарської легенди і дозволить глядачеві познайомитися з культурою і традиціями життя кримських татар на півострові в XVIII столітті.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на сайт Crimean Tatars.

Перший кримськотатарський фільм-казка обіцяє стати подією в світі національної культури. Над сценарієм фільму працювали відома кримська журналістка Ліля Буджурова, письменник і телеведучий Олекса Гайворонський.

Дія картини відбувається в XVIII столітті і творці фільму мають намір відтворити атмосферу тієї епохи. І в цьому їм допомагають відомі стилісти, дизайнери і такі знавці старовини, як художник Мамут Чурлу.

В якості реквізиту використовуються справжні предмети старовини, якими поділилися колекціонери.

Зйомки будуть проходити в мальовничих та історичних місцях Криму: Бахчисараї, Кезлеві (Євпаторії), Судаку, Біюк-Озенбаш (Щасливе) та Великому Каньйоні, а також в будинках-музеях і відтворених кримськотатарських садибах.

«Це вже не фантастика, а реальність. Робота має бути величезна, але за допомогою Аллаха і кримськотатарського духу, сподіваюся, впораємося навіть з мікроскопічним бюджетом. Побажайте нам удачі», – написала на своїй сторінці в Facebook Ліля Буджурова.

У фільмі візьмуть участь відомі кримськотатарські актори. У головній ролі мудрого старця Хидир-деде знімається співак і актор Асан Білялов. Головні дитячі ролі виконають Мер’єм Іщенко та Сафет Кубедінов, відомі, як ведучі популярного в Криму дитячого талант-шоу «Canli Ses».