Прокуратура АРК повідомила про підозру ватажку дружини «Рубеж», причетному до анексії Криму

Новини

Прокуратура АРК повідомила про підозру колишньому командиру незаконного збройного формування (НЗФ), причетного до незаконної анексії Росією Криму.

Про це повідомляє прес-служба українського наглядового відомства, передає Центр журналістських розслідувань.

«Зазначена особа в січні 2014 року створив на території АР Крим не передбачене законом збройне формування «Добровільна народна дружина «Рубеж», і в подальшому керувала ним. Діяльність цієї організації була спрямована на зміну меж території України і забезпечення проведення нелегітимного референдуму в АР Крим з від’єднання півострова від України і, як наслідок, окупації півострова Росією», – йдеться в повідомленні.

За даними відомства, збройне формування «Добровільна народна дружина «Рубеж» разом зі своїм ватажком блокувало частини Збройних сил України на півострові і захоплювало військові кораблі ВМС України.

Чоловіка підозрюють у «посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, яке призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків». Санкція статті передбачає арешт на 10-15 років або довічне ув’язнення.

Крім того, прокуратура передала до суду клопотання про обрання запобіжного заходу (утримання під вартою) і отримала дозвіл на затримання підозрюваного.

У прокуратурі АРК не вказали імені людини, про підозру якому повідомляється, але відомо, що з 2014 року і до сих пір командиром формування «Добровільна народна дружина «Рубеж» є Ігор Петров, який неодноразово в російській і кримській пресі заявляв про те, що його «дружинники» допомагають патрулям поліції анексованого Росією Криму «стежити за правопорядком».