Саакашвілі за допомогою прихильників прорвався через кордон в Україну

Лідер партії «Рух Нових сил», колишній глава Одеської облдержадміністрації, екс-президент Грузії Саакашвілі, якого Петро Порошенко позбавив громадянства України, увечері 10 вересня перетнув українсько-польський кордон без документів. Численна група його прихильників, прорвавши оточення прикордонників і поліцейських, буквально внесла його на українську територію.

Польські прикордонники на своєму боці пункті пропуску «Шегині» пропустили Саакашвілі, після чого вже українські прикордонники не дозволяли йому перетнути кордон нібито через мінування, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Громадського.

Саакашвілі заявив, що проситиме свідоцтво особи без громадянства, яка зобов’язала б українську сторону впустити його. Однак його прихильники прискорили процес, здійснивши прорив кордону. Саакашвілі при цьому супроводжували кілька народних депутатів.

Після прориву кордону Саакашвілі разом з лідером ВО «Батьківщина» Юлією Тимошенко і нардепами, які супроводжували його з Польщі, попрямував до Львова, де зустрівся з мером міста Андрієм Садовим.

Саакашвілі заявив журналістам, що його прибуття в Україну відбулося в рамках закону, а сам він «дуже щасливий бути в Львові серед українців».

Як повідомляє «24 канал», він також зазначив, що серед першочергових планів – захист тих людей, які допомогли йому перетнути кордон і яких зараз звинувачують в порушенні українського законодавства.

«Ми не зробили нічого незаконного і я буду захищати людей, яких влада спробує зараз звинуватити в незаконному перетині кордону», – заявив Саакашвілі.

Нагадаємо, 26 липня 2017 року Державна міграційна служба України повідомила про те, що президент Петро Порошенко підписав указ про позбавлення Міхеїла Саакашвілі громадянства. Приводом став той факт, що екс-президент Грузії не згадав в анкеті про те, що знаходиться в розшуку на батьківщині.

Саакашвілі, в свою чергу, пообіцяв повернутися в Україну 10 вересня і оскаржити позбавлення його громадянства в суді. За його даними, грузинська влада готують проти нього нове звинувачення – підготовку держперевороту в Грузії, щоб після прибуття в Україну він був заарештований з метою екстрадиції.

Мінюст України отримав запит від Головної прокуратури Грузії на арешт і видачу Саакашвілі.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine