СБУ підозрює Богуслаєва в незаконному продажі 56% Мотор Січі китайцям

Новини
В'ячеслава Богуслаєв Фото: УНИАН

СБУ підозрює колишнього «регіонала», нардепа В’ячеслава Богуслаєва (група «Воля народу») в незаконному продажі 56% акцій провідного українського виробника авіаційних двигунів ПАТ Мотор Січ китайським інвесторам, афільованим з компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd.

Про це повідомляє видання ЛИГА.net з посиланням на рішення Шевченківського райсуду Києва від 7 вересня 2017 року, передає Центр журналістських розслідувань.

Згідно з документом, 6 квітня 2016 року Мотор Січ отримало від компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови) $100 млн під 0,3% річних в рамках договору позики від 29 січня 2016 року з китайською компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd.

Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment є власником 100% статутного капіталу компанії Hong Kong Skyrizon Holding Limited (Гонконг), яка в свою чергу є власником 100% статутного капіталу компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited.

Після цього, протягом 2016 року, громадянин України, ім’я якого в судовому рішенні не наводиться, продав 56% акцій ПАТ Мотор Січ довіреним особам власника китайської Beijing Skyrizon. Згідно з текстом рішення суду, громадянин України, який нібито здійснив продаж акцій Мотор Січі, раніше безпосередньо володів 15,83% акцій підприємства. Також йому належали 17,3% Мотор Січі через підконтрольну Business House Helena і 15,7% через компанії ТОВ Гарант Інвест, ТОВ Гарант Альфа, ЗАТ «Торговий дім «Елена», СК Мотор Гарант і інші структури.

Раніше народний депутат, почесний президент Мотор Січі В’ячеслав Богуслаєв задекларував за 2016 рік зменшення розміру пакета акцій Мотор Січі, який йому належав, з 15,8% до 1%.

СБУ в липні 2017 року відкрила кримінальне провадження за статтями «диверсія» і «підготовка до злочину».

Шевченківський райсуд Києва у вересні заарештував акції Мотор Січі, які обліковуються на рахунках СП ТОВ Драгон Капітал і належать компаніям: Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Віргінські острови), Business House Helena (Панама), Enfields Trade & Capital Corp (Панама), Waldo Trade Ltd (Британські Віргінські острови), Granum Corporation (Панама).

У коментарі виданню В’ячеслав Богуслаєв не підтвердив і не спростував інформацію про продаж акцій. «Я громадянин України. Біржа в Києві з продажу і купівлі акцій працює. Я стежу за нею кожен день. Тому я не можу дати коментар. Є організація Dragon Capital. Вона може щось сказати, оскільки вони є власниками акцій. Поняття не маю де і як вони купували. У нас все в порядку, завод працює», – сказав Богуслаєв. Власник Dragon Capital Томаш Фіала не зміг ні підтвердити, ні спростувати інформацію про угоду.

Раніше в Мотор Січ заявляли, що оскільки з 1994 року Мотор Січ є акціонерним товариством з приватною формою власності, акції належать окремим фізичним та юридичним особам. Звернення таких акцій є вільним і непідконтрольним самому підприємству.

В травні 2017 року перший віце-прем’єр України Степан Кубів заявив, що китайська Skyrizon і Мотор Січ планують побудувати завод в місті Чунцин (Центральна частина Китаю), де будуть виробляти і обслуговувати авіадвигуни за українськими технологіями. За його словами китайська сторона планувала інвестувати $ 250 млн у модернізацію українських виробничих і проектних потужностей Мотор Січ. Пізніше глава наглядової ради, директор зі зв’язків з громадськістю Мотор Січ Анатолій Малиш повідомляв, що будівництво підприємства в КНР почалося в 2016 році, а поетапне введення в експлуатацію почнеться в 2018 році. Всі витрати з інвестицій несе китайська сторона. Українська сторона виступає, як проектувальник.

ПАТ «Мотор Січ» — одне з провідних у світі підприємств з розробки, виробництва, ремонту та сервісного обслуговування авіаційних газотурбінних двигунів для літаків та вертольотів, а також промислових газотурбінних установок. Підприємство розташоване в Запоріжжі.