Суддів РФ, які узаконили анексію Криму, не запросили на світовий конгрес в Литву

Влада Литви не запросила представників Конституційного суду РФ, які своїми рішеннями узаконили анексію Криму, на 4-й Конгрес Всесвітньої конференції з конституційної юстиції, який проходить у Вільнюсі.

4-й Конгрес Всесвітньої конференції з конституційної юстиції у ВільнюсіФото: Facebook Ірина Фриз

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook народний депутат від БПП Ірина Фриз, яка бере участь в Конгресі, передає Центр журналістських розслідувань.

Вона зазначила, що Конгрес присвячений верховенству права і конституційній юстиції в сучасному світі. На нього запрошені голови конституційних судів з усього світу, представники міжнародних судів.

«Значна увага була приділена Україні та засудженню брутального порушення територіальної цілісності нашої держави з боку російських окупантів. Вперше за історію Конгресу на нього не був допущений Голова Конституційного Суду РФ (Валерій – ред.) Зорькін та інші російські судді, які приймали рішення та визнали анексію Криму», – написала Фриз.

Вона також процитувала фрагмент виступу президента Литовської Республіки Далі Грібаускайте, яка пояснила, чому Вільнюс він не покликав на Конгрес представників Конституційного суду РФ. «Ми не можемо тиснути руки і ніколи не будемо запрошувати тих, хто наступає на верховенство права і рішення яких ламають долі тисяч людей. Ми маємо заступитися за тих людей, хто бореться за свободу, права людини і демократію», – сказала Грібаускайте.

Президент Литви Даля Грібаускайте Фото: Facebook Ірина Фриз

Фриз додала, що литовського президента також підтримав і голова Конституційного суду Литви Дейнюс Жалімас.

«Відкрито кажучи, у світі немає іншого прикладу, щоб судова влада була настільки дискредитована. Кожен професійний юрист знає, зо анексія Криму – це агресія, і це є злочин. Немає такого прецеденту в жодній країні, де її суд був би використаний для виконання такого злочину», – заявив Жалімас.

Голова Конституційного суду Литви Дейнюс Жалімас Фото: Facebook Ірина Фриз

Як повідомив портал Delfi, офіційний Вільнюс, який став організатором конгресу Всесвітньої конференції з конституційної юстиції, не запросив на нього представників Конституційного суду РФ, які брали участь в узаконення анексії Криму. Департамент міграції за пропозицією литовського МЗС вніс російських суддів в список осіб, яким заборонений в’їзд до Литви. Про таке рішення Литви ще взимку минулого року був поінформований президент Росії Володимир Путін.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine