У РФ хочуть підвищити акцизи на бензин, щоб будувати дорогу в Криму – ЗМІ

Російський уряд хоче позапланово підвищити акцизи на паливо, щоб пустити додаткові гроші на дороги в Калінінградській області і окупованому Криму.

Про це пише 18 вересня газета “Ведомости”, посилаючись на декількох федеральних чиновників, передає Центр журналістських розслідувань.

Рішення додатково підняти акцизи на паливо прийнято на бюджетних нарадах в уряді. Відбутися підвищення повинно в два етапи – по 50 коп. за 1 л з 1 січня і з 1 липня, розповіли кілька федеральних чиновників.

Це істотно більше підвищення акцизів, ніж передбачено Податковим кодексом.

Також російське видання посилається на лист Міненерго РФ в Мінфін і апарат уряду, в якому говориться, що через підвищення акцизу на 50 коп. 1 л палива в роздробі може подорожчати на 1,5%, або на 60 коп. а до кінця року – на 2,8 руб. за 1 л.

При індексації на інфляцію середня ціна палива може перевищити в 2018 році 40 руб., а це психологічна позначка.

Додаткові доходи бюджетної системи складуть 55-60 млрд руб. Газета зазначає, що ініціатива підвищення виходить від Мінтрансу РФ, якому потрібні гроші, зокрема, на будівництво траси “Приморське кільце” в Калінінградській області.

Інший претендент на гроші – траса “Таврида” в Криму, вказує чиновник фінансово-економічного блоку.

Нагадаємо, в окупованому Криму автотраса «Таврида», кошторисна вартість якої підвищилася в півтора рази, а завершення будівництва зрушила до 2020 року, до 2018 року буде споруджуватися в двухполосном варіанті і лише потім до неї додадуть ще дві смуги.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів