60% відсотків населення Херсонської області внесли до електронного реєстру пацієнтів

Новини

В рамках програми впровадження системи електронної медицини в Херсонській області більше 60% відсотків населення внесено до електронного реєстру пацієнтів.

Про це Центру журналістських розслідувань повідомив керівник проекту «Електронна медицина Херсонщини» Іван Буликін.

«В даний момент ми продовжуємо обробку реєстрів, вже оброблено більше 60% даних про населення. Процес гальмується браком матеріального забезпечення у віддалених районах, а й ці райони вже на етапі закупівлі необхідного інвентарю. Існує проблема з підключенням далеких сіл до мережі інтернет. Але у нас вже існує договір з Укртелекомом про проведення мережі в провінцію. Таким чином периферія області отримає разом з новими медичними стандартами, ще й доступ до глобальної мережі», – повідомив він.

Іван Буликін

За словами Начальника департаменту медицини ХОДА Віктора Короленка, на наступній сесії буде розглядатися питання про виділення фінансів на будівництво в Херсоні єдиного Дата-центру, куди будуть вноситися дані з усіх районів області.

«Це дозволить вже найближчим часом приступити до широкої випуску пластикових карток пацієнтів, куди які буде записана вся інформація про них. Більше не потрібно буде носити за собою купу макулатури (рецептів, знімків, приписів). У кожного лікаря в кабінеті стоятиме карт-рідер, що зчитуючи інформацію про пацієнта, буде відразу ж виводити її на екран», – сказав Короленко.

Віктор Короленко

На питання про фінансування проекту Короленка відповів, що з обласного бюджету гроші не витрачені, а перетворення вводяться за рахунок коштів районів і ОТГ, які беруть участь реформування.

Нагадаємо, Херсонська область стала пілотним регіоном, в якому ще півтора роки тому стартувала програма електронної медицини.