Рада Європи закликала продовжити розслідування вбивства Гонгадзе

Рада Європи закликає Генеральну прокуратуру України продовжити розслідування обставин зникнення та вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це йдеться в оприлюдненому в четвер рішенні виконавчого органу РЄ – Комітету міністрів за оцінкою виконання урядами країн РЄ вердиктів Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Укрінформ.

“Представники у складі Комітету міністрів вкотре закликають Генеральну прокуратуру продовжити розслідування, яке було розпочато у вересні 2000 року, зважаючи на обставини зникнення та скоєння вбивства Георгія Гонгадзе”, – заявив Рада Європи.

При цьому наголошується, що до розслідування виробництва повинні бути залучені колишні українські чиновники.

У документі також наголошується, що розслідування справи Гонгадзе має бути завершено якомога швидше відповідно до стандартів конвенції Ради Європи.

Нагадаємо, Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. 2 листопада в Таращанському лісі, в 70 км від Києва, було знайдено обезголовлене тіло, в якому друзі і родичі впізнали тіло журналіста. Більшість проведених згодом експертиз підтвердили, що це дійсно тіло Гонгадзе.

У лютому 2001 року Генпрокуратура визнала факт смерті журналіста і порушила справу за статтею “Умисне вбивство”.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС – Валерія Костенка, Олександра Поповича і Миколи Протасова і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 12 до 13 років.

Обвинувачений у вбивстві Гонгадзе колишній начальник Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексій Пукач перебував у розшуку з 2005 року.

Після його затримання Печерський райсуд Києва в 2013 році засудив Пукача до довічного позбавлення волі. Апеляційний суд Києва залишив вирок без змін.

Однак у квітні 2014 року Генпрокуратура почала перегляд справи про вбивство Георгія Гонгадзе і перевірку причетності до нього тодішнього президента Леоніда Кучми.

У лютому 2015 року Генпрокуратура відновила досудове розслідування кримінального провадження за фактом організації умисного вбивства журналіста Георгія Гонгадзе за попередньою змовою групою осіб, а також за фактом перевищення влади і службових повноважень особами, які займали особливо відповідальне становище, що спричинило особливо тяжкі наслідки.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine