СБУ підозрює затриманих кримських активістів в «підготовці держперевороту» – ЗМІ

СБУ підозрює затриманих кримських активістів організації "Автономний опір" у Львові в "підготовці держперевороту".

Про це пише видання ZAXID.NET з посиланням на начальника управління СБУ у Львівській області Олександра Ткачука, передає Центр журналістських розслідувань.

«Наші оперативники та слідчі отримали інформацію про те, що окремі активісти проводять акції, які фінансуються з території Російської Федерації, тобто замовні акції. Зараз відбуваються санкціоновані згідно з чинним законодавством обшуки, під час яких вилучаються матеріали, які можуть бути доказами в цьому кримінальному провадженні», – сказав він.

Слідчі дії, за словами Олександра Ткачука, відбуваються у межах кримінального провадження, відкритого за ч.2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Зазначимо, представники «Автономного опору», зокрема ті, у кого сьогодні відбуваються обшуки, опублікували на своїх сторінках у Facebook заклик прийти 14 жовтня, коли у Львові відзначатимуть 75 річницю створення УПА, на альтернативний марш УПА, під час таких акцій у попередні роки виникали сутички із представниками правих організацій.

Активісти і правозахисники в соцмережах заявили про “абсурдних” діях силовиків.

Нагадаємо, раніше правозахисниця Олександра Дворецька повідомила, що Служба безпеки України проводить у Львові обшук в двох кримських активістів Максима Осадчука та Дениса Мацоли.

Пізніше стало відомо про шість затриманих активістів.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine