Нацполіція викрила чотирьох «суддів ДНР», які оформили українську пенсію

Новини
Фото: dan-news.info

Нацполіція викрила чотирьох так званих «суддів» терористичної організації «ДНР», які оформили статус переселенця, в тому числі для отримання української пенсії.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію поліції Донецької області.

В ході роботи у рамках кримінального провадження за ч.1 ст. 258-3 «Створення терористичної групи чи терористичної організації» Кримінального кодексу України правоохоронці встановили, що всі вони були зареєстровані на території, підконтрольній Україні, як внутрішньо переміщені особи, перебуваючи в цей час на посадах «суддів» в так званій «ДНР».

«Серед зрадників – 60-річний мешканець Горлівки, який з 2016 року обіймає в терористичній організації посаду заступника голови «Верховного суду-Військового трибуналу».Саме цей суд оголошує незаконні вироки українським військовим, що потрапили у полон, та мирним мешканцям з проукраїнською позицією, яких відправляють у тюрму за надуманими приводами. До переходу на службу до бойовиків працював головою Калінінського районного суду Горлівки. Встановлено, що чоловік з 2014 року значиться «переселенцем» та зареєстрований у Костянтинівці», – розповіли в поліції.

Його колега, суддя «Верховного суду ДНР», яка живе в окупованій Макіївці, з квітня 2015 року зареєструвалася як переселенка в Покровському районі.

Ще одна представниця терористичної організації, суддя «Центрально-Міського міжрайонного суду Макіївки», стала на облік внутрішньо переміщених осіб в Маріуполі. У поліції є дані, що близько року на її ім’я з бюджету України перераховувалася пенсія, якаотримувалась в одному з маріупольських поштових відділень. Зараз жінка перебуває в розшуку.

Також повідомлено про підозру і знаходиться в розшуку суддя «Амвросіївського міжрайонного суду», який, згідно з довідкою переселенця, був зареєстрований спочатку в Слов’янську, а з 2015 року – в Краматорську.

Зараз тривають слідчо-оперативні заходи з метою викриття осіб, які були причетні до вказаних протиправних дій, і подальшого залучення їх до кримінальної відповідальності.

У поліції зазначили, що дані про «чиновників» терористичної організації всіх рівнів зібрано на сайті «STOPTERRORIZM», який поповнюється за допомогою місцевих жителів, в тому числі окупованих територій.