Госпсуд дозволив стягнути 171 млрд грн штрафу з усього майна «Газпрому»

Господарський суд Києва дозволив стягнути з російського «Газпрому» 171 млрд. грн штрафу, поширивши стягнення на все майно боржника, а не тільки на його кошти на рахунках в банках.

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook міністр юстиції України Павло Петренко, передає Центр журналістських розслідувань.

«Господарський суд міста Києва задовольнив клопотання Антимонопольного комітету України та виконавчої служби Мін’юсту та змінив спосіб виконання судового рішення стосовно стягнення з «Газпрому» штрафу в 171 млрд грн. Простіше кажучи, якщо досі можна було стягнути лише кошти «Газпрому», розміщені у банках, то тепер стягнення розповсюджується на все майно боржника», – написав Петренко.

Він додав, що відповідно до процедур, рішення Госпсуду має бути оприлюднене через кілька днів.

Нагадаємо, у січні 2016 року Антимонопольний комітет України оштрафував ПАТ «Газпром» на 85 млрд. грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Це рішення було підтверджено українськими судами.

22 лютого 2017 року Київський апеляційний господарський суд залишив в силі рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з «Газпрому» штрафу, який за цей час виріс до 171,8 млрд. грн. за рахунок пені за його несплату.

У квітні 2017 року Антимонопольний комітет України звернувся до Державної виконавчої служби з проханням вжити заходи для стягнення штрафу з «Газпрому» в розмірі 171,8 млрд. грн на підставі ухвалених раніше рішень судів, попросивши накласти арешт на майно та кошти «Газпрому» і оголосити заборону на його відчуження.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine