Поклонська все ще залишається громадянкою України – АП

Колишня так звана «прокурор Республіки Крим», а зараз «депутат» Держдуми РФ Наталія Поклонська все ще залишається громадянкою України.

Наталія Поклонська в залі Госдуми РФ Фото: РИА Новости

Про це йдеться у відповіді Адміністрації президента (АП) України на запит народного депутата Сергія Лещенка, текст якого опублікувало видання «Українська правда», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Лещенко поцікавився в АП, чи позбавляли Поклонску громадянства.

Як випливає з отриманої відповіді, ні Державна міграційна служба, ні Міністерство закордонних справ, ні інші дипломатичні установи не надсилали президенту подання про позбавлення Поклонский громадянства України.

«Згідно із статтями 24 та 25 Закону «Про громадянство» повноваження стосовно підготовки подань про втрату особами громадянства України на розгляд комісії при президентові з питань громадянства здійснюються Державною міграційною службою, Міністерством закордонних справ, дипломатичними представництвами та консульськими установами», – йдеться в листі.

Також в АП зазначили, що самі послали в міграційну службу і МЗС відповідний запит.

Фото: pravda.com.ua

У березні 2014 року СБУ оголосила «прокурора Криму» Наталію Поклонську в розшук за підозрою у скоєнні дій, спрямованих на захоплення державної влади по ч.1 ст.109 Кримінального кодексу України.

Відносно Поклонскої ГПУ розслідуються два кримінальні виробництва – про державну зраду і про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

У 2016 році в ході незаконно організованих Росією в окупованому Криму «виборів» Поклонська була обрана «депутатом» Держдуми РФ і покинула посаду «прокурора Криму».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine