Росія приховала справжні масштаби навчань «Захід-2017» – генсек НАТО

Новини

Москва в порушення домовленості, покликаної послабити напруженість у відносинах НАТО і Росії, представила недостовірні відомості про масштаби військових навчань «Захід-2017».

Про це західні представники повідомили російському постпредові при НАТО Олександру Грушко на що відбулася в четвер зустріч в Брюсселі, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Згідно з російськими даними, в вересневих навчаннях на територіях Росії та Білорусії взяли участь 12700 військовослужбовців.

Офіційна мета навчань була сформульована як відбиття нападу терористів з території сусідніх держав. Однак, як повідомив журналістам генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, фактичне число військовослужбовців – учасників маневрів, так само як і їх географія, значно перевищували заявлені параметри.

Реальна програма навчань, за словами Столтенберга, полягала не в знищенні терористів, а у відпрацюванні нападу на країни Заходу.

За даними НАТО, в навчаннях, що проходили на всьому просторі від Арктики до кордону з Донбасом, були задіяні 100 тисяч військовослужбовців; програма навчань включала пуски балістичних ракет і методи ведення електронної війни проти Європи.

Згідно з діючими правилами на навчання чисельністю понад 13 тисяч військовослужбовців слід запрошувати іноземних спостерігачів.

Країни Балтії були стурбовані тим, що російські частини після завершення навчань можуть залишитися в Білорусії поблизу їх кордонів, але Столтенберг повідомив, що вони покинули територію республіки.