В Україні 35 тисяч осіб не мають громадянства – ООН

За даними ООН, в Україні проживає 35 тисяч людей, які не мають громадянства.

Про це йдеться в звіті Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН/UNHCR), повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на видання LIGA.net.

Як наголошується, в 2001 році під час перепису населення в Україні 82 тисячі осіб сказали, що не мають громадянства. Найбільше таких людей проживало в Автономній Республіці Крим, Одеській, Донецькій і Дніпропетровській областях.

«За приблизними оцінками Агентства ООН у справах біженців на червень 2017 року, в Україні проживають більше 35 000 чоловік без громадянства або перебувають під ризиком безгромадянства», – сказано в звіті.

Агентство ООН у справах біженців відзначає, що значна частина з них належить до етнічних меншин, наприклад, ромів.

Спираючись на інтерв’ю з більш ніж 120 особами, автори звіту відзначають, що для багатьох меншин причиною відсутності громадянства є саме їх відмінності: їх історії життя, їх вигляд, їх мова і віра.

«У той же час, безгромадянство часто загострює ізоляцію, з якою стикаються меншини, і справляє глибокий вплив на всі аспекти їхнього життя: від свободи пересування до можливостей розвитку, доступу до послуг і до права голосу», – йдеться в звіті.

За даними Агенства ООН у справах біженців, в цілому в усьому світі щонайменше 10 мільйонів людей не мають громадянства, третина з них – діти.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine