Кремль наказав провідним компаніям РФ давати позитивні новини – Reuters

Кремль наказав провідним російським енергетичним компаніям надсилати йому позитивні новини, які напередодні майбутніх в 2018 році виборів президента РФ представлять населенню керівництво країни у вигідному світлі.

Фото: AFP

Про це пише агентство Reuters з посиланням на документ, який опинився в його розпорядженні, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Документ описує характер необхідних новин з акцентом на створенні нових робочих місць, об’єктів інфраструктури та досягнення науки, особливо тих, де була надана держпідтримка. Він також визначає формат новин і термін їх відправлення.

Інструкції були спрямовані в жовтні поточного року 45 компаніям російського енергетичного сектору, включаючи Роснефть, Газпром і Новатек. Їх поява співпала за часом з підготовкою до президентських виборів, які пройдуть в Росії в березні 2018 року і на яких чинному президенту Володимиру Путіну необхідна впевнена перемога, щоб зберегти домінування на політичній арені.

«Життя більшості співгромадян стало набагато спокійнішим, комфортним, цікавим. Однак багато прикладів часто залишаються поза увагою ЗМІ … Перед нами стоїть завдання ретельно і творчо підійти до відбору таких інфоприводів і тим для подальшого пропозиції ЗМІ», – йдеться в інструкціях Кремля.

У семисторінковому документі, в якому не згадуються вибори, йдеться, що цей новинний потік повинен сформувати так звану «Стрічку позитивних новин» і вписуватися в два напрямки: «життя налагоджується» і «було-стало».

Документ був прикладений до запрошення, яке датоване 9 жовтня і розіслане Міненерго РФ керівникам департаментів зі зв’язків з громадськістю та органами влади 17 державних і 28 приватних компаній. Їм пропонувалося направити представників для участі в запланованій на 12 жовтня зустрічі, метою якої було обговорення зусиль, спрямованих на поліпшення іміджу російської влади.

Із запрошення слідує, що про цю ініціативу попросив перший заступник глави адміністрації президента РФ Сергій Кирієнко. Його представник не відповів на прохання про коментар. Міненерго, як і прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков не відповіли на прохання про коментар.

У лютому Reuters повідомляв, що Міненерго РФ, діючи на прохання Кремля, закликало енергетичні компанії завчасно повідомляти його про будь-які події, які можуть вплинути на громадську думку в період до травня 2018 року.

Зустріч 12 жовтня і документи, поширені в ході підготовки до неї, свідчать, що з тих пір ця ініціатива вийшла на новий рівень, і російська влада вже видає компаніям конкретні інструкції про те, яку допомогу від них чекають.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine