Путін обговорив з ватажками «ДНР» і «ЛНР» обмін полоненими на Донбасі

Президент РФ Володимир Путін по телефону обговорив з ватажками так званих «ДНР» і «ЛНР» Олександром Захарченко та Ігорем Плотницьким питання обміну полоненими між Україною і бойовиками і вони «підтримали цю ініціативу».

Президент РФ Володимир Путін Фото: kremlin.ru

Про це повідомляється на офіційному сайті Кремля, передає Центр журналістських розслідувань.

«Керівники «ДНР» і «ЛНР» ініціативу підтримали, зазначивши, що ще належить додатково опрацювати це питання з представниками української сторони», – йдеться в повідомленні.

Як відзначили в Кремлі, 15 листопада під час відвідування Воскресенського Ново-Єрусалимського монастиря кум Путіна, лідер громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук, який є спецпредставником України в підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи, звернувся до президента РФ з проханням підтримати пропозицію про обмін полоненими між Україною і «ДНР» і «ЛНР».

При цьому Медведчук заявив Путіну, що Україна готова в рамках обміну полоненими звільнити 306 осіб і розраховує на звільнення утримуваних в ОРДЛО 74 осіб.

Володимир Путін і Віктор Медведчук в Воскресенському Ново-Єрусалимському монастирі Фото: kremlin.ru

«Сьогодні готові до обміну велика кількість людей, і Україна сьогодні готова звільнити 306 осіб, розраховує на звільнення Донецьком і Луганськом 74 осіб. І це можна було б зробити до новорічних і різдвяних свят», – сказав Медведчук.

В результаті Путін пообіцяв обговорити це питання з ватажками «ЛНР» і «ДНР».

У свою чергу представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що українська сторона «давно готова обміняти всіх, кого дозволяє українське законодавство, щоб забрати підтверджених українців».

«У гуманітарної підгрупі закликала негайно розблокувати звільнення заручників, адже вже 14 довгих місяців немає жодного звільненого. Але ми не підемо на шантаж і не можемо відпустити на волю тих, хто жодним чином не підпадає під дію Мінських угод», – написала Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

Процес звільнення заручників був заблокований бойовиками «ДНР» і «ЛНР» вже протягом 14 місяців.

Нагадаємо, 31 жовтня Ірина Геращенко повідомила, що бойовики продовжують утримувати на території окупованого Донбасу 152 заручника, серед них 9 жінок та 6 підлітків.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine